Strona: VI Konkurs Wiedzy Finansowo-Bankowej rozpoczęty / Wydział Zarządzania

VI Konkurs Wiedzy Finansowo-Bankowej rozpoczęty

2017-12-14
, red.  Piotr Cyrek/fot. Arkadiusz Surowiec

W dniu 14 grudnia 2017 r. w samo południe na Wydziale Zarządzania rozpoczęły się eliminacje VI Konkursu Wiedzy Finansowo-Bankowej organizowanego przez Zakład Finansów, Bankowości i Rachunkowości pod patronatem rektora Politechniki Rzeszowskiej prof. dra hab. inż. Tadeusza Markowskiego we współpracy ze Związkiem Banków Polskich i Programem "Nowoczesne zarządzanie biznesem". Jest to jeden z największych w Polsce programów edukacyjnych, którego założeniem jest rozwój współpracy bizne­su ze szkołami wyższymi, a jego grupami docelowymi są kadra naukowa oraz stu­denci – przyszli menedżerowie i właściciele przedsiębiorstw. Program został wykreowany przez Związek Banków Polskich przy intensywnym wsparciu Biura Informacji Kredytowej oraz Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor.

Sala S1 wypełniła się studentami (nie tylko studentami PRz) - uczestnikami konkursu, którzy postanowili spróbować swych sił w eliminacjach i którzy mieli nadzieję, że po uporaniu się z pytaniami przejdą do dalszych etapów. Zadania dotyczyły zagadnień z szeroko pojętej problematyki finansów, rynków finansowych, bankowości, analizy finansowej. .

Na styczeń 2018 r. zaplanowano półfinał, do którego przejdzie ok. 30 najlepszych osób  z eliminacji, a potem do finału dostanie się około 10 osób, które powalczą o nagrody.

Dr inż. Mirosław Sołtysiak koordynował i prowadził eliminacje, a sekretarzem imprezy jest mgr Magdalena Suraj. Trzymamy kciuki za wszystkich, którzy walczą o pierwsze miejsce.