Strona: V Sesja posterowa pt. „Wyzwania współczesnej logistyki” miejscem wymiany doświadczeń / Wydział Zarządzania

2018-12-19
, red.  Magdalena Szydełko/fot. Arkadiusz Surowiec

W dniu 18 grudnia 2018 r. odbyła się V Sesja posterowa pt. „Wyzwania współczesnej logistyki”, zorganizowana przez Katedrę Systemów Zarządzania i Logistyki oraz Studenckie Koło Naukowe Logistyków (SKNL).

Sesję otworzyła przewodnicząca komitetu organizacyjnego i opiekun naukowy SKNL – dr Magdalena Szydełko. Głównymi bohaterami wydarzenia było 15 studentów, którzy reprezentowali trzy kierunki studiów: logistykę, inżynierię medyczną oraz budowę i eksploatację maszyn (st. III stopnia).

V edycja Sesji posterowej nieco różniła się od poprzednich, bowiem opiekun naukowy SKNL ogłosił konkurs, w celu wyłonienia trzech najciekawszych posterów naukowych w kategorii „Najlepsi z najlepszych”.

Jury konkursu w składzie: dr hab. Andrzej Gazda, prof. PRz, dr Magdalena Szydełko, dr Renata Piętowska-Laska, dr Zdzisław Jedynak i mgr Paweł Bełch, brało pod uwagę następujące kryteria oceny: wizualną stronę plakatu, jakość przekazanej treści podczas rozmowy, stopień zbieżności z tematem przewodnim tej edycji sesji i oryginalność. Jury wyłoniło trzech laureatów:

• I miejsce – inż. Marzena Mędrek (1. rok ZL-DU) – poster pt. „Wykorzystanie sztucznej inteligencji w lokacji towarów na magazynie i systemach WMS”
  • II miejsce – Joanna Apryjas (2. rok ZL-DI) – poster pt. „Koncepcja zero waste w oparciu o zasadę 5R”
  • III miejsce – Szymon Wulw (1. rok ZL-DI) – poster pt. „Logistyka 4.0, czyli technologie IoT”

Na końcu zostały wręczone nagrody i dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty i upominki. Wsparcia w formie upominków udzieliły: Trans.eu Group, Dział Promocji, Karier i Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej, BARTiX, Cyfrowa Foto, Colorland, Sprawadzone.de i COMMIT Polska.

Wsparcia finansowego na potrzeby organizacji sesji (ze środków przeznaczonych na działalność kół naukowych) udzielił prorektor PRz ds. kształcenia dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz.

Udział w sesji posterowej pozwolił uczestnikom i gościom na poszerzenie wiedzy z zakresu wyzwań współczesnej logistyki i czerpanie z doświadczeń autorów posterów i pracowników katedry biorących udział w dyskusjach.