Strona: Studencka Konferencja Naukowa „Wyzwania współczesnych ubezpieczeń” / Wydział Zarządzania

Studencka Konferencja Naukowa „Wyzwania współczesnych ubezpieczeń”

2023-04-26
, red.  Joanna Czupich, Sławomir Stec
V Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa „Wyzwania współczesnych ubezpieczeń”,

W dniu 24 kwietnia 2023 roku odbyła się V edycja Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej „Wyzwania współczesnych ubezpieczeń” organizowanej przez Koło Naukowe Ubezpieczeń Politechniki Rzeszowskiej.

Podczas wydarzenia, uczestnicy połączeni w sposób zdalny (za pomocą platformy MS Teams) mieli możliwość zaprezentować oraz poddać dyskusji wybrane produkty, aspekty oraz zjawiska pochodzące ze współczesnego sektora ubezpieczeń.

Zakres tematyczny konferencji

Zakres tematyczny konferencji obejmował następujące zagadnienia:

• tendencje na polskim oraz światowym rynku ubezpieczeń gospodarczych,
  • ubezpieczenia w procesach zarządzania ryzykiem,
  • ubezpieczenia majątkowe,
  • ubezpieczenia osobowe,
  • zarządzanie finansami oraz ryzykiem w zakładach ubezpieczeń,
  • przestępstwa ubezpieczeniowe,
  • ochrona praw konsumentów na rynku ubezpieczeniowym,
  • ubezpieczenia społeczne i systemy zabezpieczenia emerytalnego,
  • innowacje w ubezpieczeniach,
  • nowoczesne technologie na rynku i sprzedaży ubezpieczeń.

Czynni uczestnicy konferencji

W wydarzeniu swoje autorskie prace przedstawili studenci takich uczelni wyższych jak: Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Rzeszowski, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet im. Jana Długosza w Częstochowie, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Więcej informacji o wydarzeniu

Więcej szczegółów i pełna relacja z konferencji znajduje się na stronie internetowej wydarzenia.