Strona: V Konferencja o bezpieczeństwie energetycznym – podsumowanie / Wydział Zarządzania

V Konferencja o bezpieczeństwie energetycznym – podsumowanie

2020-11-12
, red.  Mariusz Ruszel
Fot. Beata Motyka

W dniach 12-13 października 2020 r. na Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza odbyła się V konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju” organizowana przez Zakład Ekonomii Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza oraz Instytut Polityki Energetycznej im. I. Łukasiewicza we współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym „Eurointegracja”. Tegoroczną Konferencję zdominowała problematyka technologii wodorowych.

Zasadniczym celem wydarzenia (podobnie jak w minionych latach) było wniesienie wkładu w dyskusję naukową i ekspercką dotyczącą polityki energetycznej, bezpieczeństwa energetycznego oraz szeroko pojętego sektora energii. Utworzenie płaszczyzny dla przeprowadzenia dyskusji z udziałem naukowców, ekspertów, przedstawicieli administracji publicznej, spółek energetycznych, organizacji pozarządowych oraz dziennikarzy gospodarczych i studentów niewątpliwie przyczyniło się do rozwoju dorobku naukowego w tym obszarze wiedzy. W dwóch dniach Konferencji czynny udział wzięło 119 prelegentów (58 stacjonarnie oraz 61 w formule online).

W pierwszym dniu Konferencji (12 października 2020 r.) odbyło się 7 paneli plenarnych, które oglądało łącznie 16 149 internautów (2013 na kanale YouTube, 590 na platformie Twitter i 13 500 na platformie Facebook). Z kolei 13 dyskusji panelowych w drugim dniu Konferencji oglądało łącznie 7455 internautów (1828 na kanale YouTube, 27 na platformie Twitter i 5600 na platformie Facebook). Sesję posterową, której transmisja odbyła się 28 września 2020 r., oglądało łącznie 4 400 osób (201 na kanale YouTube oraz 4 200 na platformie Facebook). Poszczególne filmy z paneli, których linki w serwisie YouTube zaprezentowane są poniżej, do tej pory zobaczyło 714 osób.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia materiałów wideo z tego naukowego wydarzenia

Materiał przedkonferencyjny:

I Dzień Konferencji (12.10.2020 r.):

II Dzień Konferencji (13.10.2020 r.):