Strona: V edycja Konkursu o Nagrodę Prezesa NBP / Wydział Zarządzania

2024-10-15
, red.  Sławomir Stec
V edycja Konkursu o Nagrodę Prezesa NBP,

Zapraszamy do udziału w piątej edycji Konkursu o Nagrodę Prezesa NBP.

Założenia konkursowe

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszej publikacji naukowej z zakresu bankowości, pieniądza i finansów, a także podnoszenie jakości publikacji ekonomicznych oraz promocja najwybitniejszych z nich.

Do Konkursu można zgłaszać wydawnictwa napisane w języku polskim, wydane lub rozpowszechnione na terenie Polski między 11 września 2021 r. a 1 października 2024 r. Publikacje mogą mieć jednego lub wielu autorów.

Zgłoszenia publikacji do Konkursu mogą dokonywać:

• autorzy albo jeden ze współautorów za zgodą pozostałych twórców pod warunkiem dołączenia recenzji ich publikacji, przygotowanych niezależnie przez dwóch profesorów kierunków ekonomicznych uczelni działających na terenie Rzeczypospolitej Polskiej;
  • rady wydziałów lub rady naukowe instytutów, które posiadają uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie ekonomii, za zgodą autora albo wszystkich współautorów, pod warunkiem dołączenia kserokopii uchwały ww. podmiotu w sprawie zgłoszenia publikacji do Konkursu.

Nagrody

Laureat Konkursu otrzymasz nagrodę główną w wysokości 80 tys. zł. Możliwe jest przyznanie wyróżnienia w kwocie 30 tys. zł.

Zasady nadsyłania pracy

Termin nadsyłania pracy upływa 31 grudnia 2024 r. Zgłoszenia należy przesłać na adres:

Narodowy Bank Polski

Departament Edukacji i Wydawnictw

ul. Świętokrzyska 11/21,

00-919 Warszawa

z dopiskiem: „Konkurs o Nagrodę Prezesa NBP za wybitne publikacje książkowe z zakresu bankowości, pieniądza i finansów”.

O przyjęciu publikacji do Konkursu decyduje data stempla pocztowego.

Publikacje należy przesłać albo w wersji elektronicznej w formacie PDF na jednej płycie CD z jednym bezzwrotnym egzemplarzem książki, albo w formie drukowanej jako 6 bezzwrotnych egzemplarzy książki wraz z formularzem zgłoszeniowym i wymaganymi załącznikami. Przed przystąpieniem do Konkursu prosimy o zapoznanie się z jego Regulaminem.

Departament Edukacji i Wydawnictw

e-mail: konkursy.DEW@nbp.pl