Strona: Uroczyste posiedzenie Senatu PRz - ważny moment dla społeczności akademickiej / Wydział Zarządzania

Uroczyste posiedzenie Senatu PRz - ważny moment dla społeczności akademickiej

2018-12-13
, red.  Piotr Cyrek/fot. Arkadiusz Surowiec

W dniu 13 grudnia 2018 r. miało miejsce na Politechnice Rzeszowskiej  uroczyste posiedzenie Senatu PRz, w ramach którego doszło m.in. do promocji habilitacyjnych i doktorskich, wręczenia odznaczeń państwowych oraz medali „PRIMUS INTER PARES”.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego wprowadzono sztandar Politechniki i głos zabrał rektor PRz prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski, który na wstępie przywitał wszystkich i stwierdził, że „dzisiejszy dzień jest ważny dla całej naszej społeczności akademickiej. Stanowi bowiem podsumowanie minionego roku. A wyjątkowa uroczystość poświęcona jest promocjom habilitacyjnym i doktorskim, wręczeniu odznaczeń państwowych i medali „Primus Inter Pares”.

Prorektor ds. Rozwoju i Kontaktów z Gospodarką dr hab. inż. Mariusz Oleksy, prof. PRz poinformował, że prezydent RP Andrzej Duda odznaczenia państwowe – Krzyże Zasługi 11 pracownikom naukowym PRz. Wśród uhonorowanych znalazła się dr hab. Krystyna Kmiotek, prof. PRz (pracująca na Wydziale Zarządzania), która otrzymała Brązowy Krzyż Zasługi.

Następnie rektor PRz T. Markowski przypomniał, że w ubiegłym roku akademickim 28 pracowników PRz uzyskało stopień doktora, 6 stopień doktora habilitowanego, a 2 tytuł naukowy profesora. Prorektor ds. nauki prof. dr hab. inż. Grzegorz Budzik powiedział, że Politechnika Rzeszowska posiada pięć uprawnień do nadawania stopnia doktora habilitowanego na czterech wydziałach. W minionym roku akademickim na Politechnice Rzeszowskiej nadano stopień doktora habilitowanego 3 osobom.

Jeżeli chodzi stopień doktora, to w minionym roku akademickim na Politechnice Rzeszowskiej stopień doktora nadano 23 osobom, pośród których znajduje się dr inż. Dorota Borkowska - wykładowca na WZ.

Następnie chór akademicki PRz odśpiewał „Gaude Mater Polonia”, a później prorektor ds. kształcenia dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz poinformował zebranych, że Fundacja Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej po raz piętnasty przyznała najlepszym absolwentom z poszczególnych wydziałów medale „PRIMUS INTER PARES”. Medale te przyznawane są za wybitne osiągnięcia w nauce i za wszechstronną działalność na wielu płaszczyznach studenckiego życia. Z Wydziału Zarządzania medal otrzymała Monika Koszarska.

Ponadto rektor PRz, kończąc spotkanie,  złożył wszystkim życzenia pogodnych świąt i udanego (pełnego sukcesów) Roku 2019 i zaprosił na przedświąteczne spotkanie…