Strona: Udział pracowników WZ w seminarium eksperckim "Uczelnie wolne od przemocy ze względu na płeć" / Wydział Zarządzania

2024-04-12
, red.  Iwona Wojciechowska, Jadwiga Nycz-Wróbel
Seminarium eksperckie "Uczelnie wolne od przemocy ze względu na płeć"

W dniu 25 marca 2024 r. pracownicy Politechniki Rzeszowskiej, w tym również Wydziału Zarządzania, uczestniczyli w seminarium eksperckim "Uczelnie wolne od przemocy ze względu na płeć", które zostało zorganizowane przez Akademicką Sieć Bezpieczeństwa i Równości oraz Uniwersytet Rzeszowski. Spotkanie poprowadziły dr hab. Janina Czapska, prof. UJ oraz mgr Katarzyna Struzińska z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, które zaprezentowały wyniki badań zrealizowanych w ramach projektu UniSAFE.

O projekcie

Projekt UniSAFE to przedsięwzięcie, w które zaangażowanych było 45 uniwersytetów i organizacji badawczych z 15 krajów europejskich. Celem było przyczynienie się do zrozumienia zjawiska przemocy na tle płciowym w ośrodkach badawczych i na uniwersytetach. Wyniki międzynarodowych badań przeprowadzonych w ramach projektu posłużyły do wypracowania instytucjonalnych rozwiązań przydatnych społecznościom akademickim w zakresie przeciwdziałania molestowaniu seksualnemu i przemocy uwarunkowanej płcią.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie projektu.