Strona: Udział pracowników i studentów WZ w Targach Pracy i Dniach Kariery / Wydział Zarządzania

Udział pracowników i studentów WZ w Targach Pracy i Dniach Kariery

2024-04-12
, red.  Monika Pasternak-Malicka, Jadwiga Nycz-Wróbel
Targi Pracy i Dni Kariery w Zespole Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie,

W dniu 5 kwietnia 2024 r., w Zespole Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie odbyły się Targi Pracy i Dni Kariery. Współorganizatorem wydarzenia była Podkarpacka Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Rzeszowie.

O wydarzeniu

W wydarzeniu brali udział pracownicy oraz studenci Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Uczestnicy spotkania meli możliwość wysłuchania dwóch wykładów przygotowanych przez pracowników WZ. Pierwszy,  pt. „Księgowy to brzmi dumnie”, wygłosił dr Alfred Szydełko, prezentując zarys i predyspozycje zalecane w zawodzie księgowego. Drugi wykład: AI w marketingu: jak wirtualni influencerzy rewolucjonizują branżę?” wygłosiła dr Iwona Wojciechowska, przedstawiając wpływ AI na influencer marketing oraz rosnącą rolę wirtualnych influencerów w tym obszarze. Omówiła również najważniejsze, aktualnie dostępne narzędzia AI wspierające działania marketingowe oraz przedstawiła przykłady ich praktycznego zastosowania. Dodatkowo, wskazała uczniom wartościowe źródła, pomocne w bezpłatnym poszerzaniu wiedzy i umiejętności w zakresie wykorzystania sztucznej inteligencji.

Studentów z pełnym zaangażowaniem reprezentowały członkinie Koła Naukowego Rachunkowości ASSETS, przedstawiając uczniom ofertę edukacyjną PRz oraz przybliżając tajniki życia studenckiego. Stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, uczniowie w szczególności dopytywali o kierunki oferowane przez Wydział Zarządzania.

Dziękujemy Panu Tomaszowi Marmajowi - dyrektorowi Zespołu Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie za zaproszenie na to niezwykle ciekawe wydarzenie.

Maturzyści, czekamy na Was, do zobaczenia w październiku w murach Wydziału Zarządzania!