Strona: Trzeci podcast z serii Zarządzanie po prostu / Wydział Zarządzania

Trzeci podcast z serii Zarządzanie po prostu

2022-02-14
, red.  Iwona Oleniuch
Grafika informująca o podcaście, graf. A. Surowiec

Kontynuujemy serię naszego nowego cyklu podcastów "Zarządzanie po prostu". W trzecim odcinku dr hab. Jacek Strojny, prof. PRz rozmawia z Michaliną Kotowicz-Mańko – dyrektor zarządzającą podkarpackiego oddziału PMI Poland Chapter oraz kierownikiem projektu w Asseco Poland.

Najważniejsze treści podcastu

Na początku rozmówcy przybliżyli historię powstania oraz obecną strukturę Project Management Institute (PMI) – jednej z dwóch najważniejszych organizacji światowych zrzeszających specjalistów z zakresu zarządzania projektami.

Misją PMI jest rozszerzanie wpływu i szerzenie profesjonalizmu w prowadzeniu projektów – powiedziała Michalina Kotowicz-Mańko.

Dyskutowano także o warsztacie pracy project managera oraz o narzędziach, które oferuje PMI zarówno swoim członkom, jak i osobom niezrzeszonym, w tym o standardach i certyfikacji.

Prowadzący pytał m.in. o to:

• czy standardy nie zamykają project managerów na nowe doświadczenia,
  • czym różni się podejście PMI od pozostałych, dostępnych na rynku,
  • jak wygląda rozwój w zarządzaniu projektami.

Poruszono również kwestie roli projektów w zmienianiu świata oraz konieczność występowania harmonii, niezbędnej do uzyskania pozytywnych efektów realizowanych projektów.

Zarządzanie projektami na Wydziale Zarządzania

Wydział Zarządzania PRz kształci studentów w zakresie zarządzania projektami, nie tylko w ramach studiów I i II stopnia, ale także na studiach podyplomowych Project Manager, podyplomowych studiach menedżerskich oraz na studiach MBA.

Studia na kierunku zarządzanie, na specjalnościach zarządzanie projektami (I stopień) oraz zarządzanie zespołem projektowym (II stopień), jak również studia podyplomowe Project Manager podlegają akredytacji standardem IPMA student.

Dostęp do podcastu

Nagranie rozmowy jest dostępne w następujących mediach Wydziału Zarządzania: