Strona: Teoria za nimi, teraz czeka ich poligon / Wydział Zarządzania

Teoria za nimi, teraz czeka ich poligon

2019-06-19
, red.  Piotr Cyrek/fot. Arkadiusz Surowiec

W dniu 19 czerwca na Politechnice Rzeszowskiej odbyło się zakończenie części teoretycznej programu Legia Akademicka. W trakcie uroczystego spotkania ok. 180 studentów z Politechniki i innych rzeszowskich uczelni odebrało zaświadczenia i karty powołania na ćwiczenia wojskowe. Dla tych młodych ludzi to ważny etap w ich życiu. Skoro bowiem zdecydowali się związać swe losy (przynajmniej na tym etapie swojego życia) z wojskiem, to teraz przed nimi praktyczna część wojskowej przygody i konfrontacja wiedzy teoretycznej z wykorzystaniem jej na poligonie. Organizatorem spotkania było Biuro Legii Akademickiej Politechniki Rzeszowskiej.

Podczas uroczystości JM Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski otrzymał dyplom uznania dla PRz za zajęcie II miejsca wśród uczelni w Polsce w zakresie naboru studentów do programu Legii Akademickiej.

Oczywiście nie zabrakło też pokazu uzbrojenia i wyposażenia żołnierzy 21. Brygady Strzelców Podhalańskich i 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej