Strona: Stypendia Marszałka Województwa Podkarpackiego dla studentów WZ / Wydział Zarządzania

Stypendia Marszałka Województwa Podkarpackiego dla studentów WZ

2023-01-25
, red.  Sławomir Stec
Stypendia Marszałka Województwa Podkarpackiego,

Od roku akademickiego 2014/2015 Samorząd Województwa Podkarpackiego realizuje program pn. Stypendia Marszałka Województwa Podkarpackiego, który jest skierowany do studentów pierwszego roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. W bieżącym roku akademickim stypendystami programu zostało 100 studentów z kilku podkarpackich uczelni.

Cel programu

Program pn. Stypendia Marszałka Województwa Podkarpackiego ma na celu wspieranie stałego podnoszenia poziomu wykształcenia mieszkańców województwa podkarpackiego oraz rozwój szkolnictwa wyższego w regionie i jest realizowany ze środków własnych Województwa Podkarpackiego.

Warunki otrzymania

Stypendia są przyznawane studentom pierwszego roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. podejmującym naukę po raz pierwszy na studiach pierwszego stopnia lub jednolitych studiach magisterskich. Dodatkowo studenci muszą uzyskać co najmniej 75% punktów z egzaminu maturalnego z jednego z przedmiotów: biologia, chemia, fizyka lub matematyka – zdanego na poziomie rozszerzonym.

Stypendyści z Wydziału Zarządzania

Spośród wszystkich stypendystów, największą grupę stanowili studenci Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza - 57 studentów. Wśród wyróżnionych znalazło się 8 studentów z Wydziału Zarządzania, którzy wybrali naukę na kierunku finanse i rachunkowość.

Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy!