Strona: Studia podyplomowe PROJECT MANAGER - 10 października ruszyła kolejna edycja / Wydział Zarządzania

Studia podyplomowe PROJECT MANAGER - 10 października ruszyła kolejna edycja

2020-10-10
, red.  Piotr Cyrek/fot. Arkadiusz Surowiec

W sobotę 10 października 2020 r. ruszyła kolejna edycja studiów podyplomowych PROJECT MANAGER. W ich trakcie uczestnicy poznają m.in. zasady nowoczesnych podejść do zarządzania projektami (w tym unikatowe, takie jak IPMA AGILE), metody i techniki zarządzania projektami oraz organizacją zorientowaną projektowo. Ponadto – co warto podkreślić – zostaną przygotowani do obsługi nowoczesnych programów informatycznych wspomagających planowanie i realizację projektów zarówno w ramach zwinnych, jak i kaskadowych metodyk zarządzania. Zasadniczym celem studiów jest przekazanie praktycznej wiedzy, niezbędnej do zarządzania projektami oraz wdrażania orientacji projektowej organizacji. W Polsce wciąż bowiem brakuje specjalistów w zakresie zarządzania projektami.

Zarówno inauguracja, jak i zajęcia odbyły się w wersji hybrydowej, umożliwiając studentom udział w nich  stacjonarny, jak i zdalny.  W ramowym planie obecnej edycji studiów, których kierownikiem jest dr hab. Jacek Strojny, prof. PRz są m.in. takie działy jak: Wprowadzenie do zarządzania projektami; Zarządzanie cyklem życia projektu; Zwinne zarządzanie projektem; Kompetencje behawioralne; Kompetencje prawne; Kompetencje finansowe; Kompetencje kontekstowe. Na inauguracji zajęć była obecna Pani dziekan Wydziału Zarządzania dr hab. Beata Zatwarnicka-Madura, prof. PRz, która  witając uczestników życzyła im m.in., by zawsze doskonalili swe umiejętności, a z zajęć wynieśli jak najwięcej przydatnych informacji, które ułatwią im awans zawodowy.

Warto też odnotować, że w sobotę ruszyła także kolejna edycja innych studiów podyplomowych - BHP. Otworzyła ją  dr Justyna Stecko - prodziekan Wydziału Zarządzania ds. kształcenia.