Strona: Studenci WZ w IV i V edycji Programu TOP Young 100 / Wydział Zarządzania

Studenci WZ w IV i V edycji Programu Top Young 100

2022-06-13
, red.  Iwona Oleniuch
Paneliści podczas dyskusji; zdjęcie udostępnione przez Organizatorów konferencji

We wtorek 10 maja 2022 r. w Gdyni odbyła się konferencja Top Young 100 "Powerfull Connection Science-Academia-Business" zorganizowana przez PSML – Polish Supply Management Leaders. Wydarzenie stanowiło zakończenie IV edycji programu Top Young 100, a jednocześnie początek edycji V.

Top Young 100

Program Top Young 100 jest roczną inicjatywą rozwojową skierowaną do najlepszych studentów kierunków związanych z łańcuchem dostaw tj. logistyka, automatyka i robotyka, zarządzanie i inżynieria produkcji, analityka gospodarcza, analiza i zarządzanie w biznesie, transport oraz pochodne. Tworzony jest przez trzy środowiska: biznesowe, akademickie oraz studenckie. Ma na celu rozwój młodych talentów oraz wzmocnienie ich kompetencji poprzez realizację wyzwań biznesowych, udział w szkoleniach, jak i indywidualnej relacji mentoringowej. Program jest inicjatywą ciągłą, stale stawiającą przed studentami nowe wyzwania, które dają możliwość rozwoju wiedzy i umiejętności praktycznych.

Tematyka konferencji

W trakcie wydarzenia, eksperci programu Top Young 100, przedsiębiorcy i akademicy przedstawili najlepsze praktyki współpracy nauki z biznesem oraz odnieśli się do wyzwań i kompetencji niezbędnych dla prowadzenia i rozwoju przedsiębiorczości w Gospodarce 4.0. Dyskutowano m.in. o roli, jaką mogą pełnić uczelnie wyższe we współpracy z firmami działającymi w dobie „gospodarki opartej na wiedzy”. Podkreślono konieczność wdrażania filozofii i praktyki lifelong learning oraz ciągłego aktualizowania kompetencji studentów wkraczających na rynek pracy.

Uczestnicy i cele wydarzenia

W konferencji wzięło udział ponad 300 uczestników i 15 przedsiębiorstw. Konferencja była szansą dla młodych talentów aby zdobyć specjalistyczną wiedzę, wziąć udział w warsztatach organizowanych przez firmę Amazon oraz zawrzeć znajomości z profesjonalistami z branży TSL oraz innymi uczestnikami IV i V edycji programu.

Udział studentów WZ w programie

Podczas konferencji miało miejsce uroczyste zakończenie czwartej oraz oficjalne rozpoczęcie piątej edycji programu Top Young 100. Edycję IV programu zakończyły studentka i absolwentka kierunku Logistyka na Wydziale Zarządzania: Paulina Bednarska oraz Paulina Zwolenik. Udział w V edycji programu rozpoczęli studenci: Szymon Jednacz, Dawid Marnik oraz Łukasz Zieliński.

Zaproszenie do edycji VI

Kolejna edycja już za rok. Opiekunem programu na Politechnice Rzeszowskiej jest mgr inż. Kornelia Osieczko-Potoczna z Zakładu Systemów Zarządzania i Logistyki. Zachęcamy do zapoznania się z programem i wzięcia udziału w kolejnych edycjach.