Strona: Spotkanie pracowników Wydziału Zarządzania z Władzami / Wydział Zarządzania

Spotkanie pracowników z władzami Wydziału Zarządzania

2022-11-21
, red.  Kinga Oszust, Iwona Oleniuch
Pracownicy oraz władze Wydziału Zarządzania, fot. W. Mazur

4 listopada 2022 r. odbyło się spotkanie pracowników z władzami Wydziału Zarządzania. Podczas spotkania dziekani WZ przedstawili stan realizacji Strategii Rozwoju Wydziału Zarządzania na lata 2021-2028, odnosząc się do przyjętych w nim programów rozwojowych.

Rozwój dyscyplin naukowych

Zapoznaliśmy się z wynikami ewaluacji działalności naukowej za lata 2017-2021 i kategoriami naukowymi zaproponowanymi dla poszczególnych dyscyplin naukowych:

• nauki o zarządzaniu i jakości (B+),
  • ekonomia i finanse (B+),
  • nauki o bezpieczeństwie (B+).

Tak wysokie noty dają wydziałowi uprawnienia do doktoryzowania i habilitowania.

Dziekan WZ, dr hab. Beata Zatwarnicka-Madura, prof. PRz, podkreśliła znaczenie wypracowanych przez pracowników w ostatnim okresie osiągnięć naukowych i pogratulowała 11 osobom, które uzyskały tytuły lub stopnie naukowe. Przedstawiła również pracowników o największych osiągnięciach publikacyjnych, nie zabrakło także gratulacji dla redaktorów czasopism wydziałowych, które uzyskały 70 pkt. (Humanities and Social Sciences) i 20 pkt. (Modern  Management Review) na nowej liście czasopism i konferencji MEiN.

Rozwój kształcenia akademickiego

Mogliśmy prześledzić statystyki naborów na poszczególne kierunki kształcenia. Prodziekan ds. kształcenia dr inż. Paweł Dobrzański przypomniał także o planowanej rekrutacji na nowy kierunek studiów I stopnia: Inżynieria procesów biznesowych (nabór na rok akademicki 2023 – 2024).

Rozwój kształcenia komercyjnego

Podsumowano działalność Centrum Studiów Podyplomowych, w tym sukces pierwszej edycji studiów MBA oraz uruchomienie w bieżącym roku akademickim nowego kierunku studiów podyplomowych – Zarządzanie finansami i controlling menedżerski.

Działalność organizacyjna

Ważną częścią spotkania było uhonorowanie 21 osób, które wykazały szczególną aktywność organizacyjną na rzecz wydziału. Pracownicy odebrali podziękowania i gratulacje z rąk dziekanów.

Dziekan WZ, dr hab. Beata Zatwarnicka-Madura, prof. PRz zauważyła ogromne zaangażowanie kół naukowych w życie wydziału, które z powodzeniem organizowały liczne konferencje, wykłady otwarte oraz szkolenia, a także akcje angażujące studentów w obszarach pozanaukowych, w tym w pomoc osobom z Ukrainy.

Spotkanie było okazją do przedstawienia dziewięciu nowych pracowników, którzy dołączyli do kadry naukowo-dydaktycznej naszego wydziału oraz dało możliwość uczczenia minutą ciszy pracowników, których pożegnaliśmy w ciągu ostatnich dwóch lat.