Strona: Spotkania online na temat bezpieczeństwa w ruchu lotniczym / Wydział Zarządzania

Spotkania online na temat bezpieczeństwa w ruchu lotniczym

2020-11-19

Studenci zrzeszeni w Kole Naukowym Bezpieczeństwa Lotniczego „Eskadra” działającym przy Wydziale Zarządzania PRz realizują swe najnowsze przedsięwzięcie: Meet AS – Aviation Safety. Polega ono na organizacji otwartych spotkań online ze specjalistami i praktykami branży lotniczej, a celem tych cyklicznych spotkań jest przybliżenie studentom praktycznej wiedzy z sektora lotnictwa cywilnego.

W ramach cyklu spotkań online na temat bezpieczeństwa lotniczego w dniu 9 listopada 2020 r. Koło zorganizowało spotkanie, którego temat brzmiał „Dyżurny operacyjny portu a bezpieczeństwo w ruchu lotniczym”. Prelegent w trakcie swego wykładu mówił m.in. o istocie pola manewrowego lotniska, o występujących zagrożeniach w PML ze strony przyrody FOD, o zadaniach DOP, a także o działaniach w przypadku oblodzenia/zaśnieżenia PML.

Z kolei w dniu 18 listopada 2020 r. w ramach spotkania online pt. "Jak to jest z tymi dronami?" Krystian Oziębły - instruktor do uprawnień UAVO przybliżył tematykę latania rekreacyjnego, latania komercyjnego, funkcjonowania stref lotniczych i aplikacji Droneradar, lotów w zasięgu wzroku VLOS oraz lotów poza tym zasięgiem.

Informujemy, że wszystkie spotkania są otwarte dla wszystkich zainteresowanych i odbywają się w pokoju SKN Bezpieczeństwa Lotniczego „Eskadra” na platformie MS Teams. Link do pokoju Teams.