Strona: Ślady zawsze doprowadzą do przestępcy... / Wydział Zarządzania

Ślady zawsze doprowadzą do przestępcy...

2018-11-20
, red.  Piotr Cyrek/ fot. Arkadiusz Surowiec

W dniu 23 października 2018 r. uczniowie klas o specjalności kryminalistyka i nauki pokrewne oraz klas humanistycznych z elementami prawa i bezpieczeństwa narodowego II LO w Łańcucie wzięli udział na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej w zajęciach z zakresu kryminalistyki prowadzonych przez podkom. dra inż. Pawła Kępę z Zakładu Informatyki w Zarządzaniu. Warsztaty dotyczyły sposobów ujawniania, zabezpieczania i dokumentowania śladów kryminalistycznych na miejscach zdarzeń przestępczych oraz identyfikacji osób na podstawie zabezpieczonego rzeczowego materiału dowodowego. Zajęcia niewątpliwie przybliżyły uczniom tematykę działań techników kryminalistyki na miejscu przestępstwa oraz stanowiły cenne uzupełnienie wiedzy poznawanej na zajęciach lekcyjnych.