Strona: Siódma edycja A[u]kcji Trzy Serca za nami / Wydział Zarządzania

2022-06-24
, red.  Ernest Dąbrowski, Iwona Oleniuch
Grafika informująca o wydarzeniu, graf. Julia Bartoszek

W dniu 7 czerwca 2022 r. zakończyła się coroczna akcja charytatywna organizowana przez Studenckie Koło Naukowe Komunikacji Marketingowej - SKNKM „Brief” działające na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej.

Idea A[u]kcji Trzy Serca

A[u]kcja Trzy Serca odbywa się od 2015 roku i polega na internetowej licytacji przedmiotów podarowanych przez znanych ludzi ze świata muzyki, filmu, sportu, polityki, telewizji czy biznesu. Środki zebrane z licytacji trafiają do jednego, wybranego dziecka, które choruje na rzadką chorobę, wymagającą sfinansowania drogich procedur medycznych. Nazwa przedsięwzięcia "A[u]kcja Trzy Serca" wzięła się od idei wspólnej pomocy, która jest możliwa, gdy w jednym czasie i miejscu spotkają się trzy symboliczne serca:

1. serce znanej osoby, która przekazuje przedmiot na licytację,
  2. serce osoby, która licytuje wspomniany dar,
  3. serce organizatora całego przedsięwzięcia.

W istocie idea symbolicznych trzech serc gromadzi ich znacznie więcej, bowiem w każdej grupie jest ich co najmniej kilkanaście – wielu darczyńców, licytujący i studenci należący do Koła Naukowego Komunikacji Marketingowej "Brief".

W idei trzech serc mieści się także przesłanie, że każdy, kto chce pomóc dziecku, które na tę pomoc czeka, może to zrobić na trzy sposoby: przekazując przedmiot, licytując go oraz włączając się w prace organizatorów.

Edycja 2022

Podczas tegorocznej edycji można było wylicytować m.in. takie przedmioty jak: płyta Roksany Węgiel, koszulka Resovii Rzeszów z podpisami zawodników czy pióro premiera Mateusza Morawieckiego. Największym zainteresowaniem cieszyła się koszulka reprezentacji Polski w piłkę nożną, z podpisami piłkarzy, która została wylicytowana za 1025 zł.

Bohaterka siódmej edycji A[u]kcji

W roku 2022 podopieczną A[u]kcji była Ida Draus chora na Rdzeniowy Zanik Mięśni SMA typu 2. Tegoroczny finał zgromadził na koncie A[u]kcji 6 792 zł. Cała kwota została przekazana fundacji opiekującą się małą Idą. Środki pomogą w przeprowadzeniu rehabilitacji, niezbędnej do poprawy życia małej bohaterki.

Wydarzenie na facebook'u

Relacje z poprzednich, tegorocznej oraz wszystkich kolejnych edycji A[u]kcji Trzy Serca można śledzić na stronie wydarzenia na facebook’u.