Strona: Salon maturzystów - miej odwagę być mądrym / Wydział Zarządzania

Salon maturzystów - miej odwagę być mądrym

2017-09-21
, red.  Piotr Cyrek/fot. Arkadiusz Surowiec

Na Politechnice Rzeszowskiej w dniach 20-21 września 2017 r. odbywał się dwudniowy Salon Maturzystów. Już od środowego rana przyszłoroczni maturzyści pojawili się w miasteczku akademickim uczelni. Można było zwiedzać sale wykładowe, zapoznać się z ofertą edukacyjną wielu polskich uczelni oraz uczestniczyć w spotkaniach z wystawcami. Oczywiście, jak zawsze sporym powodzeniem cieszyły się wśród młodzieży Informatory dla Maturzystów.

Prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski – rektor Politechniki Rzeszowskiej przywitał wszystkich przybyłych na inaugurację jedenastego Rzeszowskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2017, a Lech Gawryłow – dyrektor OKE w Krakowie przypomniał uczniom łacińską sentencję Horacego: Sapere auso – miej odwagę być mądrym. Dyrektor Gawryłow informował także, że dla przyszłorocznych maturzystów przewidziano wykłady ekspertów OKE, w trakcie których można będzie uzyskać informacje, jak unikać błędów na maturze i zdać bez nerwów egzamin.

Młodzi ludzie wraz z nauczycielami-opiekunami zwiedzali również obiekty Politechniki (dotarli także na Wydział Zarządzania), a korzystając z objaśnień pracowników PRz mogli dowiedzieć się, jakie są wymagania dla studentów i co ich czeka w trakcie ewentualnych studiów na Politechnice.