Strona: Ruszyła V edycja studiów podyplomowych PROJECT MANAGER / Wydział Zarządzania

Ruszyła V edycja studiów podyplomowych PROJECT MANAGER

2021-03-30
, red.  Agata Wojciechowska

W sobotę 27 marca 2021 r. ruszyła V edycja studiów podyplomowych PROJECT MANAGER. W ich trakcie uczestnicy poznają m.in. zasady nowoczesnych podejść do zarządzania projektami (w tym unikatowe, takie jak IPMA AGILE), metody i techniki zarządzania projektami oraz organizacją zorientowaną projektowo. Ponadto – co warto podkreślić – zostaną przygotowani do obsługi nowoczesnych programów informatycznych wspomagających planowanie i realizację projektów zarówno w ramach zwinnych, jak i kaskadowych metodyk zarządzania. Zasadniczym celem studiów jest przekazanie praktycznej wiedzy, niezbędnej do zarządzania projektami oraz wdrażania orientacji projektowej organizacji. W Polsce wciąż bowiem brakuje specjalistów w zakresie zarządzania projektami.

Zarówno inauguracja, jak i zajęcia odbyły się w wersji online. W ramowym planie obecnej edycji studiów, których kierownikiem jest dr hab. Jacek Strojny, prof. PRz są m.in. takie działy jak:

• Wprowadzenie do zarządzania projektami;
  • Zarządzanie cyklem życia projektu;
  • Zwinne zarządzanie projektem;
  • Kompetencje behawioralne;
  • Kompetencje prawne;
  • Kompetencje finansowe;
  • Kompetencje kontekstowe.

Na inauguracji zajęć obecna była dziekan Wydziału Zarządzania, dr hab. Beata Zatwarnicka-Madura, prof. PRz, która witając uczestników życzyła im m.in., by zawsze doskonalili swe umiejętności, a z zajęć wynieśli jak najwięcej przydatnych informacji, które ułatwią im awans zawodowy.