Strona: Rozstrzygnięcie II edycji Konkursu Wiedzy Ubezpieczeniowej / Wydział Zarządzania

Rozstrzygnięcie II edycji Konkursu Wiedzy Ubezpieczeniowej

2017-04-10
, red.  dr Anna Ostrowska-Dankiewicz

W dniu 3 kwietnia 2017 r. nastąpiło rozstrzygnięcie II edycji Konkursu Wiedzy Ubezpieczeniowej. II edycja Konkursu przebiegała dwuetapowo:

- w dniu 21.12.2016 r. odbyły się eliminacje, w których udział wzięło 36 studentów Wydziału Zarządzania, których zadaniem było rozwiązanie testu zawierającego pytania obejmujące zagadnienia dotyczące: istoty, rodzajów, funkcji, klasyfikacji ubezpieczeń, miejsca ubezpieczeń w procesach zarządzania ryzykiem, źródeł prawa ubezpieczeniowego, organizacji i funkcjonowania podmiotów rynku ubezpieczeń oraz produktów ubezpieczeń życiowych i majątkowych;

- w dniu 20.03.2017 r. zorganizowano drugi etap konkursu, do którego w wyniku przeprowadzonych eliminacji zakwalifikowano 15 studentów Wydziału. Finaliści musieli wykazać się umiejętnością rozwiązania zadań, a także udzielenia odpowiedzi na kilkadziesiąt pytań testowych oraz problemowych obejmujących zagadnienia z zakresu funkcjonowania poszczególnych podmiotów rynku ubezpieczeniowego oraz technicznych aspektów funkcjonowania produktów ubezpieczeniowych.

W dniu 3 kwietnia 2017 r. prodziekan Wydziału Zarządzania dr hab. Grzegorz Lew, prof. PRz oraz opiekunowie Koła Naukowego Ubezpieczeń: dr Anna Ostrowska-Dankiewicz i dr Robert Dankiewicz wręczyli następujące nagrody: Laptop Acer, tablety Lenovo oraz nagrody pocieszenia dla wszystkich obecnych na ogłoszeniu wyników finalistów.

Laureatkami II edycji Konkursu Wiedzy Ubezpieczeniowej zostały:

miejsce I  –   Martyna Gryboś;

miejsce II –   Dorota Fąfara;

miejsce III – Karolina Bazan.

GRATULUJEMY!