Strona: Rozpoczął się cykl warsztatów z MS Excel / Wydział Zarządzania

2022-11-19
, red.  Joanna Czupich, Kinga Oszust
Uczestnicy warsztatów z MS Excel, źrodło: organizator

3 listopada 2022 r. o godzinie 17:30 rozpoczął się cykl spotkań z MS Excel. Pomysłodawcą i organizatorem spotkań jest Studenckie Koło Naukowe Rachunkowości ASSETS.

O warsztatach

Spotkanie odbyło się w sali wykładowej S1, gdzie studenci - wyposażeni we własne laptopy i udostępniony plik danych - nauczyli się w praktyce sprawnie poruszać w arkuszu MS Excel oraz poznali funkcje, które ułatwiają i przyspieszają pracę w skoroszycie. Uczestnicy dowiedzieli się także wiele na temat tabel w programie Excel m.in. jakie są wady i zalety wstawiania tabel, w jaki sposób dokonać automatycznego podsumowania kolumn w tabeli oraz jak działają fragmentatory.

Prowadzący

Warsztaty prowadzi mgr Maciej Hadław, pracownik Katedry Finansów, Bankowości i Rachunkowości na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej, pasjonat arkuszy kalkulacyjnych i optymalizacji pracy. Zawodowo zajmuje się m.in.: controllingiem i informatycznym wspomaganiem controllingu, informatyką finansową oraz wykorzystaniem arkuszy kalkulacyjnych w rachunkowości.

Uczestnicy

Uczestnikami spotkania byli przede wszystkim studenci kierunku Finanse i Rachunkowość. Zdobyte umiejętności przydadzą się im zarówno w dalszej edukacji, jak i w przyszłej pracy zawodowej. Warsztaty mają charakter otwarty, organizatorzy zapraszają więc do udziału w kolejnych spotkaniach studentów także z innych kierunków, realizowanych nie tylko na Wydziale Zarządzania.