Strona: Reprezentanci SKNL na konferencji w Wałbrzychu / Wydział Zarządzania

2018-12-11
, red.  Magdalena Szydełko i Joanna Apryjas
zdjęcie z archiwum SKNL

W dniach 29-30 listopada 2018 r. pięcioro reprezentantów Studenckiego Koła Naukowego Logistyków: Agnieszka Wielgosz, Magdalena Grabowy, Klaudia Jankowicz, Joanna Apryjas i Damian Socha  uczestniczyło w IX Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Młodych Logistyków „Pollogus”, zorganizowanej przez Koło Naukowe Młodych Logistyków „Just In Time”. Konferencja miała miejsce w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu. W tym roku tematem przewodnim konferencji była logistyka w rejonie – wyzwania społeczne, środowiskowe, techniczne i technologiczne. Tematyka konferencji obejmowała rozwiązania innowacyjne i ich wpływ na logistykę miejską oraz regionalną, rozwój infrastruktury logistycznej miasta i regionu, innowacyjną obsługę logistyczną przestrzeni publicznej (np. rekreacyjnej), nowości techniczne i technologiczne oraz ich zastosowania na rzecz poprawy sprawności procesów logistycznych w miastach i regionach.

Członkowie SKNL wygłosili następujące referaty:

• Joanna Apryjas i Klaudia Jankowicz: Wybrane rozwiązania transportowe w logistyce miejskiej wpływające na komfort życia uczestników miasta.
  • Agnieszka Wielgosz i Magdalena Grabowy: Smart City – droga ku przyszłości .
  • Damian Socha: Zintegrowany System Zarządzania Ruchem i Transportem Publicznym w Rzeszowie.

W pierwszym dniu konferencji odbył się konkurs  na najlepszy referat. Drugiego dnia organizatorzy zorganizowali wizytę studyjną w przedsiębiorstwie Mando.

Członkowie SKNL pragną serdecznie podziękować Panu Prorektorowi ds. kształcenia dr. hab. inż. Grzegorzowi Masłowskiemu, prof. PRz za wyrażenie zgody na sfinansowanie udziału w opisywanym wydarzeniu.