Strona: Punkt badania temperatury ciała / Wydział Zarządzania

Punkt badania temperatury ciała

2020-10-02
, red.  Łukasz Kulig/fot. Arkadiusz Surowiec

W celu zapewnienia bezpieczeństwa na Politechnice Rzeszowskiej pracownicy Zakładu Informatyki w Zarządzaniu (Wydział Zarządzania) uruchomili dla pracowników i studentów punkt dobrowolnego badania temperatury ciała.

Punkt badania znajduje się w budynku S, w dawnym pomieszczeniu ksero. Jak podkreślają opiekunowie punktu: dr hab. inż. Krzysztof Tereszkiewicz, prof. PRz oraz dr inż. Łukasz Kulig, badanie wykonywane jest kamerą termowizyjną Sonel KT-384, która może w czasie rzeczywistym mierzyć temperaturę obiektów z dużą dokładnością. Sam proces badania trwa kilka sekund.