Strona: Przemysław Ogarek (student WZ) został powołany do MRK działającej przy ministrze klimatu / Wydział Zarządzania

2020-09-29

W dniu 25 września 2020 r. w siedzibie Ministerstwa Klimatu odbyło I oficjalne posiedzenie Młodzieżowej Rady Klimatycznej, podczas którego nominacje na członków MRK wręczył Michał Kurtyka – minister klimatu.

Akt powołania otrzymał m.in. Przemysław Ogarek, student Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza (członek Studenckiego Koła Naukowego "Eurointegracja"), który w MRK przez najbliższe dwa lata będzie reprezentował województwo podkarpackie. Młodzieżowa Rada Klimatyczna składa się z 32 członków, reprezentujących 16 województw. Celem powołania MRK przy Ministrze Klimatu jest m.in.: zwiększenie uczestnictwa młodych osób w kształtowaniu i realizacji polityk publicznych z obszarów klimat i energia; pogłębianie świadomości ekologicznej wśród młodzieży; dialog i współpraca z osobami, którym bliska jest troska o lepszą przyszłość naszej planety.