Strona: ProtoLab to przestrzeń generowania nowych pomysłów i prototypów / Wydział Zarządzania

ProtoLab to przestrzeń generowania nowych pomysłów i prototypów

2019-11-20
, red.  Piotr Cyrek/fot. Arkadiusz Surowiec

W dniu 20 listopada 2019 r. miało miejsce spotkanie z Bartoszem Jadamem – dyrektorem zarządzającym ProtoLab. Hasło przewodnie „Zapoznaj się z ProtoLab w 10 minut” już od początku wskazywało, że ProtoLab to przestrzeń generowania nowych pomysłów i prototypów.

W trakcie spotkania przybliżona została działalność Podkarpackiego Centrum Innowacji ze szczególnym uwzględnieniem przestrzeni prototypowania ProtoLab, w tym głównie:

• cele działalności i potencjalne obszary współpracy,
  • zasady korzystania z pomieszczeń oraz z wyposażenia PCI ProtoLab,
  • czym jest prototypowanie,
  • zasady realizacji projektów prototypowania
  • najbliższe planowane działania realizowane w ramach ProtoLab

Jak wspomniał na wstępie dr hab. Marcin Jurgilewicz, prof. PRz (dziekan WZ) – spotkanie powinno przynieść jego uczestnikom wiedzę na temat rozwoju naukowo-badawczego ze szczególnym uwzględnieniem informacji dotyczących zasad pozyskiwania grantów krajowych.

ProtoLab to nie tylko spotkania ze specjalistami, nie tylko przestrzeń generowania nowych pomysłów i prototypów, to także interdyscyplinarne zespoły projektowe oraz szkolenia i warsztaty w różnorodnych pracowniach.

Współorganizatorem spotkania zorganizowanego przez Wydział Zarządzania był Samorząd Studencki WZ.