Strona: Propozycja praktyk i staży dla studentów / Wydział Zarządzania

Propozycja praktyk i staży dla studentów

2022-12-05
, red.  Sławomir Stec

ITER Organization, która realizuje projekt budowy eksperymentalnego reaktora fuzji termojądrowej, zaprasza studentów na sześciomiesięczne płatne staże (praktyki). Rekrutacja skierowana jest dla studentów na każdym poziomie kształcenia (studia licencjackie, magisterskie, doktoranckie), po ukończeniu 1 roku studiów. Obecna oferta obejmuje 66 stanowisk. Dokładny termin rozpoczęcia praktyk różni się pomiędzy ogłoszeniami, wszystkie jednak praktyki zaczynają się w 2023 roku i odbywają się w siedzibie ITER w Cadarache w południowej Francji. Ostateczny termin zgłaszania aplikacji to 15.02.2023 (bądź 01.01.2023 dla praktyk rozpoczynających się w pierwszym kwartale 2023 roku).

O organizacji

Organizacja ITER jest organizacją międzyrządową utworzoną na mocy umowy międzynarodowej podpisanej w 2006 r. i formalnie utworzoną 24 października 2007 r. po jej ratyfikacji przez wszystkie strony. Stronami umowy ITER (członkami ITER) są Chińska Republika Ludowa; Europejska Wspólnota Energii Atomowej (Euratom); Republika Indii; Japonia; Republika Korei; Federacja Rosyjska; i Stany Zjednoczone Ameryki.

Celem organizacji ITER jest zapewnianie i promowanie współpracy między jej członkami na rzecz projektu ITER, międzynarodowej współpracy mającej na celu wykazanie naukowej i technologicznej wykonalności wykorzystania energii termojądrowej do celów pokojowych. Działa jako całościowy integrator projektu i operator jądrowy obiektu ITER.

Wszelkie informacje oraz lista tematów dotyczących staży/praktyk dostępne są na stronie organizatora.