Strona: Profesor Karsten Weber z wykładami otwartymi na Wydziale Zarządzania / Wydział Zarządzania

Profesor Karsten Weber z wykładami otwartymi na Wydziale Zarządzania

2018-10-18
, red.  Piotr Cyrek
fot. Arkadiusz Surowiec

W dniach 16-17 października 2018 roku prof. dr hab. Karsten Weber (Uniwersytet Techniczny w Regensburgu, Niemcy) wygłaszał na Wydziale Zarządzania PRz wykłady otwarte. Prof. Weber specjalizuje się w badaniach nad cyberbezpieczeństwem, ocenie technologii i badaniach nad społecznymi uwarunkowaniami i konsekwencjami zmian technologicznych (systemy autonomiczne, Internet rzeczy, przemysł 4.0 itp.) oraz zastosowaniami inteligentnych technologii w systemach ochrony zdrowia i opieki społecznej.

Wizyta prof. Karsten Weber jest wynikiem dwuletniej współpracy Institut für Sozialforschung und Technikfolgenabschätzung (IST) Fakultät für Allgemeinwissenschaften und Mikrosystemtechnik z Zakładem Nauki o Bezpieczeństwie Politechniki Rzeszowskiej. Warto przypomnieć, że Pan Profesor Karsten Weber zaszczycił nas swoją obecnością po raz pierwszy w dniach 20–21.09.2017 r. na II międzynarodowej konferencji pt. Zagrożenia i wyzwania bezpieczeństwa współczesnego świata. Wymiar polityczno-finansowy organizowanej przez dr hab. Izabelę Oleksiewicz, prof. PRz wraz z jej pracownikami. Efektem dotychczasowej współpracy naukowej są wspólne publikacje naukowe. Mamy nadzieję, że wykłady Pana Prof. Karstena Webera, których głównym celem jest przybliżenie cyberterroryzmu w ujęciu militarnym, jak i pozamilitarnym nie tylko zaciekawi studentów, ale stanie się dobrą okazją do rozwinięcia zaistniałej już współpracy naukowej na szerszą skalę pod kątem europejskich programów grantowych i programów wymiany akademickiej (m.in. Erasmus, DAAD i in.).