Strona: Premiera książki „Ignacy Łukasiewicz. Prometeusz na ludzką miarę” / Wydział Zarządzania

Premiera książki „Ignacy Łukasiewicz. Prometeusz na ludzką miarę”

2021-11-23
, red.  Mariusz Ruszel, Iwona Oleniuch
Fragment okładki biografii Ignacego Łukasiewicza (za zgodą PIW)

W najbliższy poniedziałek, to jest 29 listopada br., nakładem Państwowego Instytutu Wydawniczego, ukaże się książka pod tytułem „Ignacy Łukasiewicz. Prometeusz na ludzką miarę”. Publikacja jest kolejną pozycją z serii Biografie Sławnych Ludzi.

Książka ma charakter monograficzny. Autorami są:

• prof. dr hab. Piotr Franaszek z Uniwersytetu Jagiellońskiego,
  • prof. dr hab. Paweł Grata z Uniwersytetu Rzeszowskiego,
  • mgr Anna Kozicka-Kołaczkowska z Instytutu Polityki Energetycznej im. I. Łukasiewicza

oraz dwóch autorów z naszej uczelni:

Obydwaj profesorowie pracują w Zakładzie Ekonomii Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej.

Krótko o książce

Publikacja stanowi studium życia zarówno osobistego, jak i zawodowego Ignacego Łukasiewicza; farmaceuty, przedsiębiorcy, wynalazcy lampy naftowej, pioniera przemysłu naftowego. Jest to pierwsza pełna biografia tego wybitnego Polaka. Ze szczegółami można się zapoznać na stronie wydawcy.

Pozycja wpisuje się w przyszłoroczne obchody dwusetnej rocznicy urodzin patrona naszej uczelni.