Strona: Porozumienie patronackie z myślą o studentach / Wydział Zarządzania

Porozumienie patronackie z myślą o studentach

2018-02-15
, red.  Piotr Cyrek
Fot. PWSTE Jarosław

W Jarosławiu, w dniu 13 lutego 2018 r., podpisano porozumienie patronackie między istniejącą od 20 lat Państwową Wyższą Szkołą Techniczno-Ekonomiczną im. księdza Bronisława Markiewicza w Jarosławiu (obecnie uczelnia ta zajmuje drugie miejsce w rankingu Perspektyw wśród 34 uczelni zawodowych w Polsce) a Politechniką Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza. Zawarta umowa pozwala m.in. na współpracę naukową i wsparcie kadrowe jarosławskiej uczelni.

Prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej, w trakcie uroczystości trafnie zauważył, że w ubiegłym roku wielu kandydatów nie dostało się na wymarzone studia na Politechnice. Dlatego też obecnie takie osoby będą mogły rozpocząć studia licencjackie w Jarosławiu, a po skończeniu studiów I stopnia będą mogły kontynuować naukę na studiach magisterskich w Rzeszowie na Politechnice.

Prof. Tadeusz Markowski dodał także, że porozumienie to naturalna konsekwencja dotychczasowej współpracy i pozostaje mieć nadzieję, że pracownicy obu uczelni będą realizowali wspólne projekty naukowe i dydaktyczne nie tylko o zasięgu krajowym, ale i międzynarodowym.

Z kolei dr hab. Krzysztof Rejman, prof. nadzw., rektor jarosławskiej Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej powiedział, że najważniejszą zaletą umowy, oprócz wspomnianej możliwości kontynuacji przez studentów PWST-E w Jarosławiu studiów na Politechnice Rzeszowskiej jest fakt, iż porozumienie umożliwia również organizowanie wspólnych badań, seminariów, czy konferencji naukowych. Rektor PWST-E podkreślił ponadto, że współpraca z Politechniką Rzeszowską to także wzajemne wspieranie przedsięwzięć służących popularyzacji działalności kulturalnej, akademickiej, czy sportowej. Umowa – według dra hab. K. Rejmana otwiera przed PWST-E szerokie możliwości rozwoju, przede wszystkim dla studentów, których z rok na rok przybywa.

Ponadto – co warto podkreślić – obie uczelnie prowadzić będą wspólną rekrutację na studia podyplomowe, które będą realizowane zarówno w Rzeszowie, jak i w Jarosławiu. Centrum Studiów Podyplomowych Politechniki Rzeszowskiej planuje w lutym rozpocząć rekrutację na studia podyplomowe aż na sześciu nowych kierunkach:

Zajęcia odbywać się będą zarówno w Jarosławiu, jak i Rzeszowie.

Szczegółowe informacje o studiach podyplomowych, zasadach i terminach rekrutacji zainteresowani znajdą na stronie Centrum Studiów Podyplomowych.