Strona: PoliTalks 2022 / Wydział Zarządzania

2022-05-23
, red.  Katarzyna Kurek, Iwona Oleniuch, fot. Beata Motyka
Widok auli z uczestnikami konkursu, fot. Beata Motyka

W dniu 12 maja 2022 r. w sali V1 Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza odbyła się druga edycja konkursu PoliTalks na najciekawsze wystąpienia w języku angielskim. Pomysłodawcą wydarzenia jest Katarzyna Kurek (lektor j. angielskiego w Centrum Języków Obcych PRz), zaś organizatorem Sekcja Organizacyjna Centrum Języków Obcych, przy wsparciu Działu Współpracy Międzynarodowej PRz.

Druga edycja konkursu

Do tegorocznej edycji zgłosiło się ośmioro prezenterów, wśród których jury konkursu uhonorowało nagrodami trzy osoby. Jest nam szczególnie miło informować o tej inicjatywie i jej wynikach w sytuacji, gdy zwyciężczynią konkursu została Julia Baryła – studentka Wydziału Zarządzania na kierunku Finanse i Rachunkowość (studia I stopnia). Temat jej wystąpienia brzmiał: ‘Creativity - what does it really mean?’

Zwyciężczyni otrzymała tytuł The best speaker of the Year 2022, zwolnienie z egzaminu kończącego lektorat, bezpłatny wstęp na egzamin TOEIC oraz nagrody rzeczowe, ufundowane m.in. przez PZL Mielec oraz wydawnictwo Pearson.

Pełna lista zwycięzców

I miejsce: Julia Baryła (Finanse i Rachunkowość) z tematem ‘Creativity - what does it really mean?’

II miejsce: Adam Słowikowski (Informatyka) z tematem ‘Ducks and the not-necessarily-so-positive impact they have on us’.

III miejsce: Jakub Kamyk (Lotnictwo i kosmonautyka) z tematem ‘Death by powerpoint’.

Nagrodzonych wybrało jury, w którym zasiedli lektorzy CJO: Małgorzata Doroszkiewicz, Agnieszka Kozik, Tomasz Gajdek.

Swoje wyróżnienie przyznała także publiczność zgromadzona na auli – otrzymał je Krzysztof Szydłowski (Zarządzanie i inżynieria produkcji) z tematem ‘Fun facts about alcohol’.

Szczegółowe informacje o konkursie

Po więcej informacji o wydarzeniu zapraszamy na stronę aktualności CJO PRz.