Strona: Podsumowanie VI Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej „Wyzwania współczesnych ubezpieczeń” / Wydział Zarządzania

2024-06-07
, red.  Joanna Czupich, Sławomir Stec
VI Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa „Wyzwania współczesnych ubezpieczeń”,

W dniu 27 maja 2024 roku odbyła się VI edycja Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej „Wyzwania współczesnych ubezpieczeń”. Tegoroczna konferencja, przeprowadzona w formie zdalnej za pomocą platformy MS Teams, zgromadziła prelegentów, którzy zaprezentowali i poddali dyskusji wybrane produkty, aspekty oraz tendencje i zjawiska zachodzące we współczesnym sektorze ubezpieczeniowym.

Zakres tematyczny tegorocznej konferencji obejmował m.in. następujące zagadnienia:

• Tendencje na polskim oraz światowym rynku ubezpieczeń,
  • Rola ubezpieczeń w procesach zarządzania ryzykiem,
  • Ubezpieczenia majątkowe,
  • Ubezpieczenia osobowe,
  • Zarządzanie finansami oraz ryzykiem w zakładach ubezpieczeń,
  • Przestępstwa ubezpieczeniowe,
  • Ubezpieczenia emerytalne,
  • Ubezpieczenia OC wybranych grup zawodowych,
  • Innowacje i nowe technologie w ubezpieczeniach,
  • Zagrożenia na rynku ubezpieczeń,
  • Personalizacja produktów ubezpieczeniowych,
  • Kierunki transformacji cyfrowej w sektorze ubezpieczeniowym,
  • Nietypowe rodzaje ubezpieczeń,
  • Zastosowanie sztucznej inteligencji w ubezpieczeniach.

Swoje autorskie prace zaprezentowali studenci z następujących uczelni:

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wystąpienia, a słuchaczom za obecność na wydarzeniu!