Strona: Płatne praktyki studenckie w spółce Gas-Trading S.A. z grupy kapitałowej PGNiG / Wydział Zarządzania

Płatne praktyki studenckie w spółce Gas-Trading S.A. z grupy kapitałowej PGNiG

2020-01-08

W dniu 7 stycznia 2020 roku zostało podpisane porozumienie w sprawie płatnych praktyk studenckich pomiędzy Politechniką Rzeszowską im. I. Łukasiewicza a Gas-Trading S.A. z grupy kapitałowej PGNiG.

Tymoteusz Pruchnik - Prezes Zarządu Gas-Trading S.A. podkreślił: zaproszenie studentów do odbycia praktyk w naszej firmie to kontynuacja zapowiadanej współpracy podczas IV Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”. Wierzę, że doświadczenia zdobyte w Gas-Trading S.A. pozwolą studentom Politechniki Rzeszowskiej zdobyć niezbędne kompetencje na rynku pracy. Praktyki w Gas-Trading S.A. należącym do GK PGNiG to również szansa na poznanie mechanizmów działania dużych holdingów.

Prof. dr hab. inż. Grzegorz Budzik - Prorektor ds. Nauki PRz zaznaczył, że realizacja tego typu staży jest efektem porozumienia ze spółką Gas-Trading S.A. i dzięki temu możliwy będzie dalszy rozwój współpracy również w obszarze badań naukowych.

W opinii dra hab. Marcina Jurgilewicza, prof. PRz - Dziekana Wydziału Zarządzania PRz porozumienie dotyczące płatnych staży wpisuje się w coraz bardziej widoczne zmiany na rynku pracy. Formuła ta stanowi też odpowiedź na oczekiwania ze strony pracodawców, studentów, jak również ułatwia firmom rekrutację pracowników.

Dr hab. Mariusz Ruszel, prof. PRz - Prodziekan ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką WZ przypomniał, że to właśnie dzięki Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju” przedstawiciele Gas-Trading S.A. mieli okazję poznać potencjał naukowo-badawczy PRz, a także wysłuchać wystąpień studentów i obejrzeć ich postery naukowe. Kolejna piąta już edycja Konferencji planowana jest na 30-31 marca 2020 roku.

Uczelnia na podstawie porozumienia zobowiązuje się do przeprowadzenia rekrutacji mającej na celu wybór praktykantów w oparciu o: aktywność studencką (koła naukowe, organizacje studenckie, udział
w komitetach organizacyjnych konferencji), średnią z toku studiów, udział w konferencjach naukowych i seminariach. O ostatecznym wyborze kandydatów decyduje spółka Gas-Trading S.A. W 2020 r. praktyki może odbyć maksymalnie 8 najlepszych osób. Osobą koordynującą realizację porozumienia jest dr hab. Mariusz Ruszel, prof. PRz, który udziela szczegółowych informacji. Zgłoszenia w postaci CV można przesyłać na adres mailowy: mruszel@prz.edu.pl