Strona: Ogólnopolska (online) Studencka Konferencja „Wyzwania Współczesnych Ubezpieczeń” / Wydział Zarządzania

2020-06-10

W dniu 9 czerwca 2020 r., z inicjatywy członków i opiekunów Koła Naukowego Ubezpieczeń, działającego przy Zakładzie Finansów, Bankowości i Rachunkowości Wydziału Zarządzania, została przeprowadzona w formie online II Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa „Wyzwania Współczesnych Ubezpieczeń”.

Podczas czterech sesji tematycznych podjęto dyskusję na temat ubezpieczeń w odniesieniu do różnych aspektów życia społecznego i gospodarczego. Poruszono tematy związane m.in. z ubezpieczeniami odpowiedzialności cywilnej, wpływu pandemii COVID-19 na sektor ubezpieczeniowy, prawami konsumenta, świadomości społeczeństwa o istnieniu cyberubezpieczeń oraz wiele innych. Prelegenci wygłaszali swoje prezentacje w formie audiowizualnej oraz odpowiadali na zadawane pytania.

Swoje wystąpienia zaprezentowali członkowie Koła Naukowego Ubezpieczeń Politechniki Rzeszowskiej oraz zaproszeni goście, wśród których obecni byli przedstawiciele Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza, Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nad całością spotkania czuwali opiekunowie Koła Naukowego Ubezpieczeń, dr Anna Ostrowska-Dankiewicz oraz dr Robert Dankiewicz.