Strona: „Wyzwania współczesnych ubezpieczeń” - podsumowanie konferencji / Wydział Zarządzania

„Wyzwania współczesnych ubezpieczeń” - podsumowanie konferencji

2022-04-11
, red.  Natalia Marciniak
Grafika ze zrzutami ekranu dwóch prezentacji konferencyjnych

W czwartek 7 kwietnia 2022 r., na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej odbyła się IV Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa „Wyzwania Współczesnych Ubezpieczeń”.

Organizatorzy i uczestnicy

Pomysłodawcami i organizatorami wydarzenia są członkowie i opiekunowie Koła Naukowego Ubezpieczeń (KNU), działającego przy Zakładzie Finansów, Bankowości i Rachunkowości (ZFBiR) Wydziału Zarządzania.

Konferencja miała wymiar krajowy – wystąpienia zaprezentowali członkowie Koła Naukowego Ubezpieczeń Politechniki Rzeszowskiej oraz zaproszeni goście, wśród których obecni byli przedstawiciele (w porządku alfabetycznym):

• Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza,
  • Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie,
  • Uniwersytetu Rzeszowskiego,
  • Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie,
  • Uniwersytetu Warszawskiego,
  • Uniwersytetu Wrocławskiego.

Forma i tematyka obrad

Z uwagi na obecną sytuację pandemiczną i wprowadzenie stopni bezpieczeństwa BRAVO i CHARLIE-RCP na terenie województwa podkarpackiego, konferencja została zrealizowana w formie zdalnej.

Podczas pięciu sesji tematycznych podjęto dyskusje na temat ubezpieczeń w odniesieniu do różnych aspektów życia społecznego i gospodarczego. Poruszono tematy związane m.in. z ubezpieczeniami osobowymi i majątkowymi, ubezpieczeniami odpowiedzialności cywilnej, prawami konsumenta, przestępczością na rynku ubezpieczeń oraz wiele innych. Prelegenci przedstawili prezentacje w formie audiowizualnej oraz odpowiedzieli na zgłoszone pytania. W trakcie wydarzenia odbyła się również sesja posterowa online.

Nad całością spotkania czuwali opiekunowie Koła Naukowego Ubezpieczeń, dr Anna Ostrowska-Dankiewicz oraz dr Robert Dankiewicz.