Strona: Narodowy Bank Polski zachęca do udziału w dwóch konkursach / Wydział Zarządzania

Narodowy Bank Polski zachęca do udziału w dwóch konkursach

2020-06-24

Informujemy, że Narodowy Bank Polski ogłosił konkursy o nagrodę Prezesa NBP: najlepszą pracę doktorską i habilitacyjną z zakresu nauk ekonomicznych oraz na najlepszą pracę magisterską.

VII Konkurs o Nagrodę Prezesa NBP za najlepszą pracę doktorską i habilitacyjną z zakresu nauk ekonomicznych

W konkursie mogą wziąć udział autorzy prac, na podstawie których uzyskali stopień naukowy doktora lub doktora habilitowanego na terenie Polski od 1 stycznia 2018 r. do 31 grudnia 2019 r.

Prace na konkurs mogą zgłaszać autorzy, a także − za ich zgodą – promotorzy i uczelnie. Wyboru najlepszych prac dokona kapituła konkursowa, która przyzna:

• w przypadku pracy doktorskiej:
    • nagrodę główną w wysokości 30 000 zł,
    • trzy wyróżnienia po 10 000 zł,
  • w przypadku pracy habilitacyjnej:
    • nagrodę główną w wysokości 50 000 zł,
    • trzy wyróżnienia po 20 000 zł.

Pracę konkursową wraz z formularzem zgłoszeniowym należy przesłać do 17 lipca 2020 r. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się w IV kwartale 2020 r. Do pracy należy dołączyć odpis lub kopię dokumentu potwierdzającego nadanie stopnia naukowego doktora lub doktora habilitowanego.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy i regulamin zamieszczone są na stronie: https://www.nbp.pl/home.aspx?f=/konkursy/2020/doktorska-i-habilitacyjna/main.html

Ponadto niezbędne informacje zamieszczone są na stronie internetowej NBP w zakładce: edukacja.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

XIII Konkurs o Nagrodę Prezesa NBP za najlepszą pracę magisterską z zakresu nauk ekonomicznych

W konkursie mogą wziąć udział autorzy prac magisterskich, które zostały obronione na uczelniach w Polsce od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 r.. Prace na konkurs mogą zgłaszać autorzy, a także – za ich zgodą – promotorzy oraz uczelnie.

Wyboru najlepszych prac dokona kapituła konkursowa, która przyzna:

• pierwszą nagrodę w wysokości 15 000 zł,
  • drugą nagrodę w wysokości 10 000 zł,
  • trzecią nagrodę w wysokości 7000 zł,

oraz dwa wyróżnienia po 5000 zł.

Pracę konkursową wraz z formularzem zgłoszeniowym należy przesłać do 17 lipca 2020 r. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się w IV kwartale 2020 r. Do pracy należy dołączyć odpis lub kopię dyplomu potwierdzającego nadanie tytułu zawodowego magistra.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy i regulamin znajduje się na stronie: https://www.nbp.pl/home.aspx?f=/konkursy/2020/magisterska/main.html