Strona: Moc odkrywców / Wydział Zarządzania

Za nami XII "Moc odkrywców"

2022-06-19
, red.  Martyna Chuchla, Iwona Oleniuch

Moc odkrywców

Moc odkrywców jest Rzeszowskim Piknikiem Nauki i Techniki, podczas którego można wziąć udział w interaktywnych pokazach i warsztatach z fizyki, chemii, robotyki, awioniki, pokazach transformatorów Tesli, zobaczyć pojedynki rycerstwa z epoki Grunwaldu, łaziki marsjańskie i „gości z odległej galaktyki”.

Uczestnicy wydarzenia

W tym roku wydarzenie odbywające się na terenie Politechniki Rzeszowskiej cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Zaprezentowały się koła naukowe z naszej uczelni i z Politechniki Warszawskiej, przedstawiciele Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczniowie ze szkół podstawowych, liceów i techników przeprowadzili eksperymenty z chemii i fizyki, a także projekty edukacyjne z robotyki.

Studenci reprezentujący WZ

W tegorocznej edycji Wydział Zarządzania reprezentowali studenci działający w Programie PROJEKTOR Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości. Przy ich stanowisku dzieci mogły wziąć udział w warsztatach z edukacji żywieniowej, kryminalistyki oraz z zakresu  matematyki i szachów. Dodatkowo uczniowie mogli się przyłączyć do zabawy z chustą KLANZA oraz budowy konstrukcji ze słomek BUMP, dzięki którym studenci w praktyce demonstrowali znaczenie pracy w zespole.

Stanowisko Programu PROJEKTOR zainteresowało nie tylko dzieci, ale również studentów chcących zaangażować się w kolejne akcje organizowane przez Program, a także pracowników szkół, które chcą nawiązać współpracę w zakresie edukacji dzieci w ramach Programu.

Warsztaty przygotowane przez naszych studentów pokazały między innymi dlaczego warto podjąć studia na Wydziale Zarządzania, jak ważne są pasje w życiu człowieka oraz jak łączyć studiowanie, pasje oraz działania społeczne.