Strona: Międzynarodowa konferencja naukowa: PERSPEKTYWA HUMANISTYCZNA I SPOŁECZNA W NAUKACH TECHNICZNYCH – HUSNAT II / Wydział Zarządzania

2024-10-03
, red.  Justyna Stecko, Jadwiga Nycz-Wróbel

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w międzynarodowej konferencji naukowej pod tytułem: PERSPEKTYWA HUMANISTYCZNA I SPOŁECZNA W NAUKACH TECHNICZNYCH – HUSNAT II, która odbędzie się w Rzeszowie 24-25 października 2024 r. Konferencja naukowa HUSNAT II organizowana jest we współpracy z Politechniką Wrocławską i Politechniką Lubelską. Obrady odbędą się w formie hybrydowej – stacjonarnej i on-line w języku polskim i angielskim, a w trakcie obrad odbędzie się panel ekspercki z przedstawicielami biznesu oraz sesja posterowa.

Tematyka

Obszarami kluczowymi w zaplanowanych obradach będą:

1.  Aspekty pozatechniczne w badaniach inżynierskich – znaczenie wiedzy pozatechnicznej w efektywności pracy inżyniera.
  2. Wolność i odpowiedzialność za następne pokolenia – społeczna odpowiedzialność Uczelni.
  3. Przeszłość i przyszłość w interdyscyplinarnych badaniach naukowych.
  4. Nauki humanistyczne i społeczne a komercjalizacja wiedzy.
  5. Nauki humanistyczne i społeczne w dydaktyce uczelni technicznej.
  6. Multidyscyplinarny inżynier przyszłości.
  7. Ekonomiczna i finansowa perspektywa nauk technicznych.
  8. Społeczno-etyczne konsekwencje sztucznej inteligencji.
  9. Filozoficzne, prawne i etyczne aspekty technologii.

Publikacje

Organizatorzy zapewniają bezpłatną publikację zaakceptowanych przez recenzentów tekstów wystąpień w czasopismach: Studies in Logic, Grammar and Rhetoric (100 pkt), Humanities and Social Sciences (70 pkt), Journal of Humanities and Social Sciences (70 pkt), Modern Management Review (20 pkt) lub w recenzowanej monografii.

Szczegóły na stronie konferencji.
Do zobaczenia na konferencji!