Strona: Międzynarodowa Konferencja Naukowa na temat 100-lecia funkcjonowania Policji / Wydział Zarządzania

Międzynarodowa Konferencja Naukowa na temat 100-lecia funkcjonowania Policji

2019-06-15
, red.  Piotr Cyrek

W dniach 13 i 14 czerwca 2019 r. W Iwoniczu odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa „100 lat Policji – historia, tradycja i teraźniejszość”. Głównym organizatorem był Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego. Katedra Prawa i Administracji Wydziału Zarządzania PRz wsparła nieco organizację tego naukowego wydarzenia, a pośród osób uczestniczących w konferencji znalazły się dr hab. Marta Pomykała, prof. PRz i dr Małgorzata Polinceusz.

Oprócz blisko 100 zaproszonych naukowców z różnych ośrodków naukowych w kraju i poza granicami RP na sali znaleźli się: dr hab. Elżbieta Feret, prof. UR – dziekan Wydziału Prawa i Administracji UR, liczni przedstawiciele podkarpackiej Policji, na czele z kadrą kierowniczą, a także, a może nawet przede wszystkim związkowcy NSZZ Policjantów. Rolę gospodarza domu i głównego sprawcy wydarzenia pełniła prof. dr hab. Elżbieta Ura wspomagana przez grono doskonale współdziałających współpracowników z UR.

W Komitecie Honorowym znaleźli się: gen. insp. dr Jarosław Szymczyk - komendant główny Policji, prof. dr hab. Sylwester Czopek - rektor UR, dr Ewa Leniart - wojewoda podkarpacki, insp. Henryk Moskwa - komendant wojewódzki Policji w Rzeszowie i Witold Kocaj - burmistrz Gminy Iwonicz-Zdrój.

W trakcie obrad swe wystąpienia prezentowali m.in. dr hab. Jarosław Dobkowski, prof. UWM, dr hab. Piotr Dobosz, prof. UJ, dr hab. Marek Mączyński, prof. UJ prof. dr hab. Iwona Niżnik-Dobosz, prof. dr hab. Bronisław Sitek, prof. dr hab. Stanisław Pieprzny.

Organizatorzy przygotowali także panel studencki, który prowadził dr hab. Piotr Szreniawski, a w jego trakcie pojawiły się wystąpienia m.in. podkom. dra Marcina Dziubaka z KWP Rzeszów, dra Bogdana Jaworskiego z UR, dra hab. Mariana Liwo z WSH w Sosnowcu, dra Adama Pietrzkiewicza z AHE w łodzi i studentów WPiA UR.

Był także czas na zwiedzanie parku i pałacu w Iwoniczu oraz na wieczorne spotkania kuluarowe przy grillu.