Strona: Memoriał spadochronowy - lotnisko Krosno (EPKR) / Wydział Zarządzania

Memoriał spadochronowy - lotnisko Krosno (EPKR)

2019-10-07
, red.  Piotr Cyrek

W dniach 28-29 września 2019 r. odbył się I Spadochronowy Memoriał Bolesława Gargały i Zdzisława Chylińskiego w Aeroklubie Podkarpackim w Krośnie. Organizatorami zawodów byli XVI Oddział Związku Polskich Spadochroniarzy, Aeroklub Podkarpacki w Krośnie oraz Grupa Spadochronowa Reaktor 24.

Obserwatorem z Ramienia ZG ZPS był Zbigniew Tatara, a sędzią głównym rozgrywanych konkurencji dr inż. Marek Magniszewski (od 1 października 2019 r. prodziekan Wydziału Zarządzania ds. kształcenia), posiadający uprawnienia sędziowskie klasy międzynarodowej FAI w celności lądowania.

Na lotnisku w Krośnie (EPKR) zostały rozegrane dwie konkurencje w celności lądowania na spadochronach klasycznych typu latające skrzydło i na spadochronach szybkich o mniejszej powierzchni nośnej. Zawodnicy skakali ze statku powietrznego Lotnictwa Państwowego – śmigłowca W-3 SOKÓŁ, który, w ramach współpracy pomiędzy MON a Zarządem Głównym Związku Polskich Spadochroniarzy, przygotowała 25. Brygada Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego. Konkurencje indywidualną, jak i zespołową wygrali spadochroniarze ZPS – Oddział Kraków. W konkurencji kobiet na spadochronach szybkich wygrała Kinga Czarnowska.