Strona: Medal „Primus Inter Pares” dla absolwentki Wydziału Zarządzania / Wydział Zarządzania

Medal „Primus Inter Pares” dla absolwentki Wydziału Zarządzania

2022-05-04
, red.  Marta Jagiełowicz, Iwona Oleniuch, fot. Beata Motyka
Od lewej: R. Krzystyniak, prof. P. Koszelnik, absolwentka Wydziału Zarządzania J. Moczarny, dziekan WZ B. Zatwarnicka-Madura, G. Król, fot. B. Motyka

W dniu 28 kwietnia 2022 r., podczas posiedzenia Senatu Politechniki Rzeszowskiej, odbyło się wręczenie dyplomów, nagród i medali „Primus Inter Pares” dla najlepszych absolwentów naszej uczelni.

Medal „Primus Inter Pares”

Konkurs „Primus Inter Pares” jest jedną z inicjatyw Fundacji Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej, w którym corocznie wyłaniani są najlepsi absolwenci z poszczególnych wydziałów naszej uczelni. Medal „Primus Inter Pares” jest przyznawany za bardzo dobre wyniki w nauce oraz za działalność na innych płaszczyznach życia akademickiego, np. w studenckim ruchu naukowym, w działalności organizacyjnej, sportowej, kulturalnej, które mają istotny wpływ na kreowanie wizerunku Politechniki Rzeszowskiej.

Fundatorami tegorocznych nagród finansowych są: Tadeusz Gratkowski, Besta Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o., Elektromontaż Rzeszów S.A., Fundacja Banku Pekao S.A. im. dr. Mariana Kantona, Inżynieria Rzeszów S.A., Wolf Technoprojekt Sp. z o.o.

Wręczenie medali

W tym roku Kapituła Medalu przyznała to prestiżowe wyróżnienie już po raz osiemnasty. We wszystkich edycjach otrzymało je łącznie 104 laureatów Konkursu. Medale, dyplomy i nagrody wręczyli przewodniczący Rady Fundacji Roman Krzystyniak, prezes Zarządu Fundacji Grzegorz Król i rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik.

Od wielu lat Fundacja Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej przyznaje nagrody pieniężne najlepszym absolwentom Politechniki Rzeszowskiej i honoruje ich, przyznając medale „Primus Inter Pares”. Jesteśmy wdzięczni Fundacji za tę inicjatywę i docenianie działalności naszych absolwentów na różnych płaszczyznach życia akademickiego, m.in. w studenckich kołach naukowych czy w Samorządzie Studenckim – podkreślił profesor P. Koszelnik.

Następnie rektor zwrócił się bezpośrednio do nagrodzonych absolwentów:

Gratuluję laureatom prestiżowego wyróżnienia. Państwa działalność przyczyniła się do kreowania pozytywnego wizerunku Politechniki Rzeszowskiej, za co bardzo Państwu dziękuję i życzę wielu sukcesów zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

Absolwentka Wydziału Zarządzania

Wśród ośmiu nagrodzonych absolwentów naszej uczelni znalazła się Justyna Moczarny, która ukończyła kierunek zarządzanie realizowany na Wydziale Zarządzania.

Gratulując nagrodzonej, dziekan Wydziału Zarządzania, dr hab. Beata Zatwarnicka-Madura, prof. PRz, podkreśliła, że jest to wyróżnienie nie tylko za bardzo wysokie stopnie, jakie uzyskała Pani Justyna w toku studiów, ale także za Jej zaangażowanie w działalność studencką.

Dołączamy się do gratulacji władz wydziału i życzymy Pani Justynie kolejnych równie znaczących sukcesów na drodze zawodowej.