Strona: Wykład dr. hab. Marcina Gębarowskiego, prof. UEK / Wydział Zarządzania

2023-04-19
, red.  Joanna Wiażewicz; Jadwiga Nycz-Wróbel
dr hab. Marcin Gębarowski, prof. UEK,

W dniu 19 kwietnia 2023 r. na Wydziale Zarządzania odbył się wykład otwarty pt. „Współczesne wystawy światowe (Expo) jako przestrzeń budowania wizerunku państw-wystawców”. Wykład prowadził dr hab. Marcin Gębarowski, prof. UEK.

Sylwetka naukowa

Dr hab. Marcin Gębarowski, prof. UEK to wieloletni pracownik Katedry Marketingu Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza, który w 2017 r. przeszedł na Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Jednak nadal współpracuje z Wydziałem Zarządzania PRz. Od lat naukowo zajmuje się tematyką targów i wystaw światowych, jest ich znawcą, jednym z niewielu w naszym kraju specjalistów z tego zakresu. Jest autorem licznych publikacji o targach - artykułów naukowych, książek, poradników, tekstów popularyzatorskich. Jest też pasjonatem i propagatorem targów i wystaw jako ważnego narzędzia oddziaływania marketingowego.

Wykład

Pasję dr. hab. Marcina Gębarowskiego związaną z targami i wystawami światowymi  można było zaobserwować podczas wykładu, w trakcie którego przedstawił wiele ciekawostek, anegdot, niesamowitych fotografii i filmów oddających to, co dzieje się podczas wystaw światowych określanych jako „mega-wydarzenia”. Są to bowiem wydarzenia o skali porównywalnej do letnich igrzysk olimpijskich lub piłkarskiego mundialu. Prof. Marcin Gębarowski jest też podróżnikiem, a pasję do targów udaje mu się połączyć z wyjazdami w odległe miejsca. Dlatego podczas wykładu można było zobaczyć zdjęcia, które wykonał podczas wizyt na Expo w Szanghaju, Mediolanie i Dubaju.