Strona: Lwy Rachunkowości 2022 - podsumowanie konferencji / Wydział Zarządzania

2022-06-01
, red.  Klaudia Dubiel, Iwona Oleniuch
Uczestnicy konferencji - zrzut ekranu

W dniach 26-27 maja 2022 r. odbyła się XIX Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Lwy Rachunkowości", przebiegająca w tym roku pod hasłem „Obszary i perspektywy rozwoju rachunkowości". Konferencję otworzyła dziekan Wydziału Zarządzaniadr hab. Beata Zatwarnicka-Madura, prof. PRz.

Organizatorzy

Organizatorem wydarzenia było Studenckie Koło Naukowe Rachunkowości ASSETS, działające przy Zakładzie Finansów, Bankowości i Rachunkowości na Wydziale Zarządzania, którego opiekunami są dr Agnieszka Lew oraz dr hab. inż. Grzegorz Lew, prof. PRz.

O konferencji

Wydarzenie odbyło się za pośrednictwem MS Teams. Podczas konferencji odbyły się 3 sesje podzielone na 2 panele, podczas których uczestnicy zaprezentowali swoje referaty. Wśród prelegentów byli reprezentanci studenckich kół naukowych z: Rzeszowa, Katowic, Krakowa, Poznania, Lublina, Łodzi, Torunia i Gdańska.

Wystąpienia gości konferencji

Wykłady z zakresu finansów i rachunkowości, wygłosili goście konferencji, reprezentujący następujące instytucje:

• Nowoczesne Zarządzanie Biznesem – Krzysztof Ostafiński; prezentacja o „Kondycji finansowej młodych w okresie pandemii”,
  • Podkarpackie Centrum Rozwoju – Barbara Hadam-Toczek; wykład o perspektywach w przychodach pasywnych,
  • Deloitte – Dagmara Mazur; wykład o zarządzaniu czasem.

Konkurs ASSETS COMPETITION

W trakcie drugiego dnia konferencji odbył się konkurs wiedzy o rachunkowości, w którym zwyciężyły:

1. Agnieszka Lis z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie,
  2. Jagoda Rozmiarek z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu,
  3. Agnieszka Ciućka z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Laureatki otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, którego przedstawiciele: prezes Podkarpackiego Oddziału SKwP – Krzysztof Cieśla oraz prezes Polskiej Izby Rewidentów w Rzeszowie – Andrzej Karpik, byli gośćmi konferencji.