Strona: Rekrutacja na studia drugiego stopnia na kierunku logistyka 2023/2024 / Wydział Zarządzania

Rekrutacja na studia drugiego stopnia na kierunku logistyka 2023/2024

2024-01-05
, red.  Sławomir Stec

Do 18 lutego 2024 r. (do północy) trwa nabór na studia II stopnia na kierunku logistyka. To wyjątkowa okazja dla absolwentów studiów co najmniej pierwszego stopnia, którzy pragną rozszerzyć swoją wiedzę i umiejętności, stając się cenionymi specjalistami w dziedzinie logistyki.

Studia drugiego stopnia, powszechnie znane jako studia uzupełniające magisterskie, są idealnym wyborem dla osób, które ukończyły już studia inżynierskie i chcą kontynuować edukację na wyższym poziomie. Program ten, trwający zaledwie trzy semestry, oferuje intensywny i praktyczny przegląd najnowszych trendów i technik w branży logistycznej.

Absolwenci tego programu otrzymają nie tylko cenne kompetencje, ale także tytuł magistra, co znacząco zwiększy ich atrakcyjność na krajowym i międzynarodowym rynku pracy. Studia te kładą nacisk na praktyczne aspekty logistyki, przygotowując studentów do stawienia czoła realnym wyzwaniom zawodowym.

Opis kierunku

W trakcie studiów studenci wykształcą umiejętności menedżerskie niezbędne do sprawnego zarządzania procesami i funkcjami logistycznymi w przedsiębiorstwie. Proces dydaktyczny realizowany jest z wykorzystaniem bogatej bazy laboratoryjnej umożliwiającej nabycie przez studentów kompetencji inżynierskich. Zajęcia prowadzone są z zastosowaniem nowoczesnego oprogramowania, sprzętu laboratoryjnego, narzędzi symulacji realnych procesów logistycznych oraz case studies.

Umiejętności i wiedza absolwenta kierunku:

• podstawy nauk ekonomicznych, organizacji i zarządzania,
  • nowoczesne systemy logistyczne,
  • rozwiązywanie problemów logistycznych za pomocą metod i technik inżynierskich,
  • projektowanie systemów i procesów logistycznych,
  • analiza i optymalizacja przepływu informacji, surowców, materiałów i towarów,
  • logistyczna obsługa klientów,
  • optymalizacja poziomu zapasów.

Perspektywa zatrudnienia

• specjalista ds. logistyki
  • planista łańcucha dostaw
  • inżynier procesów logistycznych