Strona: Legia Akademicka czeka na studentów / Wydział Zarządzania

Legia Akademicka czeka na studentów

2019-02-11

W związku z podpisaniem przez ministrów nauki i szkolnictwa wyższego oraz obrony narodowej porozumienia w sprawie realizacji  programu edukacji wojskowej studentów w ramach Legii Akademickiej (będącego kontynuacją zapoczątkowanego w ub. roku pilotażowego projektu edukacji wojskowej studentów w ramach Legii Akademickiej) możliwa będzie realizacja części teoretycznej programu wojskowego w drugim semestrze roku akademickiego 2018/2019.

Szkolenie będzie się dzieliło na cześć teoretyczną i praktyczną. Część teoretyczna obejmuje przedmioty z  zakresu obronności i wiedzy wojskowej. Zajęcia na Politechnice Rzeszowskiej odbędą się w formie wykładów w II semestrze roku akademickiego 2018/2019. Po zaliczeniu części teoretycznej student ochotnik otrzyma kartę powołania na ćwiczenia wojskowe – część praktyczną programu, która będzie realizowana w wytypowanych jednostkach wojskowych czy ośrodkach szkoleniowych Sił Zbrojnych RP podczas przerwy wakacyjnej. Szkolenie zostanie zakończone egzaminem i złożeniem przysięgi.

Osoby, które nie posiadają orzeczonej kategorii zdrowia muszą zgłosić się do najbliższej macierzystej Wojewódzkiej Komendy Uzupełnień w celu ustalenia zdolności.

Zachęcamy zainteresowanych studentów do składania wniosków [do pobrania ze strony www.legiaakademicka.prz.edu.pl lub z biura „legii Akademickiej” PRz (budynek Arcus, pokój 104)] o uczestnictwo w projekcie Legii Akademickiej.

Uzupełnione wnioski należy do dnia 20 lutego 2019 r. złożyć do biura „Legii Akademickiej” Politechniki Rzeszowskiej przy ul. Akademickiej 2 (budynek Arcus, pokój 104).