Strona: Krystian Telesz członkiem Prezydium Forum Uczelni Technicznych w kadencji 2020 / Wydział Zarządzania

Krystian Telesz członkiem Prezydium Forum Uczelni Technicznych w kadencji 2020

2020-01-07
, red.  red. Jadwiga Korszniak/fot. Dawid Kamiński
fot. Dawid Kamiński

W dniach 5–8 grudnia 2019 r. Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza była gospodarzem zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego Forum Uczelni Technicznych (FUT – komisja branżowa Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polski).

Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej zaprosił do Rzeszowa przedstawicieli zrzeszonych samorządów studenckich polskich uczelni technicznych. Kluczowymi punktami zjazdu była Sesja Sprawozdawcza, podczas której sprawozdanie złożyła Komisja Rewizyjna oraz członkowie Prezydium FUT kadencji 2019. Wszyscy przedstawiciele władz statutowych FUT otrzymali od Zjazdu absolutorium. Drugim punktem była Sesja Wyborcza, podczas której Zjazd wybrał nowego przewodniczącego w kadencji 2020. Został nim Krzysztof Pszczółka – student Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki.

W skład Prezydium powołano sześciu członków, a jednym z nich został Krystian Telesz – student IV roku Wydziału Zarządzania, kierunek logistyka, który będzie pełnił funkcję członka Prezydium ds. promocji. W czasie zjazdu powołano również nowy skład Komisji Rewizyjnej.