Strona: Kryptowaluty i innowacje na rynku usług płatniczych / Wydział Zarządzania

Kryptowaluty i innowacje na rynku usług płatniczych

2018-03-29

W dniu 27 marca 2018 r. na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej odbyła się Konferencja na temat kryptowalut i innowacji na rynku usług płatniczych. Naukowe spotkanie zostało zorganizowane przez Narodowy Bank Polski – Oddział Okręgowy w Rzeszowie oraz Studenckie Koło Naukowe „Eurointegracja” działające przy Katedrze Ekonomii Wydziału Zarządzania PRz.

Podczas Konferencji zostały zaprezentowane dwa tematy:

• „Bitcoin i inne kryptowaluty a technologia Blockchain” – problematykę tego zagadnienia przybliżył dyrektor Departamentu Systemu Płatniczego NBP – Adam Tochmański;
  • „FinTech a innowacje na rynku usług płatniczych” – zagadnienie omówił naczelnik Wydziału Analiz i Badań w Departamencie Systemu Płatniczego NBP – dr Krzysztof Maciejewski.

Obie prezentacje wzbudziły duże zainteresowanie wśród słuchaczy, o czym świadczyły liczne pytania zadawane po ich zakończeniu.

Kończąc Konferencję dziekan WZ PRz dr hab. inż. Stanisław Gędek, prof. PRz podziękował:

• dyrektorowi Departamentu Systemu Płatniczego NBP – Adamowi Tochmańskiemu;
  • naczelnikowi Wydziału Analiz i Badań w Departamencie Systemu Płatniczego NBP – dr. Krzysztofowi Maciejewskiemu;
  • dyrektorowi Oddziału Okręgowego NBP w Rzeszowie – Jerzemu Guniewskiemu;
  • Monice Mularz-Dobrowolskiej z Wydziału Organizacyjno-Administracyjnego OO. NBP w Rzeszowie.