Strona: Konkurs z wiedzy o rachunkowości rozstrzygnięty! / Wydział Zarządzania

Konkurs z wiedzy o rachunkowości rozstrzygnięty!

2019-06-03
, red.  Kamila Zalewska/fot. Arkadiusz Surowiec

W dniu 31 maja 2019 roku na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej odbył się Ogólnopolski Konkurs Wiedzy z Zakresu Rachunkowości ASSETS COMPETITION, organizowany przez Studenckie Koło Naukowe Rachunkowości ASSETS. Konkurs zorganizowano po raz jedenasty, przy czym po raz drugi miał on zasięg ogólnopolski.

ASSETS COMPETITION składał się z dwóch etapów – części testowej zawierającej 30 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru oraz części praktycznej, w której uczestnicy do rozwiązania mieli 6 zadań otwartych.

W tym roku w konkursie wzięło udział 60 uczestników m.in. z: Krakowa, Katowic, Torunia, Nowego Sącza, Sopotu, Białegostoku, Warszawy, Poznania oraz Rzeszowa. Uczestnicy po zakończonych obu etapach konkursu mogli wziąć udział w warsztacie organizowanym specjalnie dla nich przez firmę Deloitte oraz napić się ufundowanej przez nią kawy.

Pierwsza piętnastka oprócz giftpacków otrzymała zaproszenia na testy kwalifikacyjne do Deloitte CE Business Center w Rzeszowie, a pierwsza trójka zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Dodatkowo każdy uczestnik konkursu za udział otrzymał upominek.

Na podium stanęli studenci Finansów i Rachunkowości z Politechniki Rzeszowskiej. Pierwsze miejsce zajął Łukasz Sym – student 3. roku. Drugie miejsce Sebastian Sitnik, również student 3. roku. Natomiast trzecie miejsce zajął Piotr Michalski – student 2. roku.

Wydarzenie koordynowała prezes Koła Kamila Zalewska wraz z pozostałymi członkami zarządu, tj. Agatą Wilczyńską i Aleksandrą Pietrasz. Nad organizacją i prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali opiekunowie SKNR Assets – dr hab. inż. Grzegorz Lew, prof. PRz i dr Agnieszka Lew.