Strona: Konkurs Prezesa ZUS na najlepsze prace: licencjacką, magisterską oraz doktorską z zakresu ubezpieczeń społecznych / Wydział Zarządzania

2023-07-25
, red.  Sławomir Stec
Konkurs Prezesa ZUS,

Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na najlepsze prace z zakresu ubezpieczeń społecznych.

Konkurs obejmuje następujące kategorie

• najlepsza praca licencjacka,
  • najlepsza praca magisterska,
  • najlepsza praca doktorska.

Kto może wziąć udział w konkursie

Obecnie można zgłaszać prace do trzeciej edycji konkursu. Mogą do niej przystąpić osoby, które w okresie między 1 stycznia 2020 r. a 31 lipca 2023 r. obroniły pracę licencjacką, magisterską lub doktorską na polskiej uczelni w dowolnej dyscyplinie naukowej.

Wymagania dotyczące prac

• Temat pracy powinien bezpośrednio dotyczyć ubezpieczeń społecznych.
  • Wymaganym językiem pracy jest język polski.
  • Pracę do konkursu można zgłosić tylko raz.
  • Zgłoszenia dokonuje promotor pracy lub kierownik jednostki naukowej, na której praca została obroniona.

Jak zgłosić prace do konkursu

• Komplet dokumentacji na konkurs należy przesłać na adres konkurs_zus@zus.pl
  • Dokumentację należy przesłać w formacie DOC lub PDF.
  • W temacie albo tytule maila przekazującego dokumentację należy wpisać: „Konkurs Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na najlepszą pracę dyplomową”.

Komplet dokumentacji obejmuje:

• egzemplarz pracy w wersji elektronicznej, tj. w formacie DOC;
  • skan wypełnionego formularza zgłoszeniowego, zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 1 do Regulaminu;
  • streszczenie pracy (maksymalnie 1800 znaków ze spacjami w formacie DOC lub PDF), określające cel pracy, jej główne założenia oraz ogólne wnioski;
  • w przypadku prac licencjackich i magisterskich skan zaświadczenia wydanego przez władze uczelni potwierdzającego uzyskaną ocenę z pracy wraz z informacją o terminie obrony pracy, zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 2 do Regulaminu lub według innego wzoru, który zawiera zakres danych zgodny ze wskazanym załącznikiem nr 2;
  • krótki biogram autora;
  • skan dyplomu ukończenia studiów lub nadania stopnia naukowego doktora;
  • rekomendacja promotora bądź opiekuna naukowego pracy zawierająca informacje o walorach naukowych i aplikacyjnych pracy, które decydują o jej zgłoszeniu do Konkursu;
  • opinia recenzentów pracy.

Ważne!

Zgłoszenia przesłane w formie papierowej albo na inny adres e-mail nie będą rozpatrywane.

Nagrody

Laureaci konkursu otrzymają nagrodę finansową, a prace zostaną opublikowane nakładem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Najważniejsze terminy

• 30 września 2023 r. – zgłoszenie prac do trzeciej edycji konkursu,
  • luty 2024 r. – ogłoszenie laureatów,
  • 30 czerwca 2024 r. – publikacja nagrodzonych prac.

Szczegóły znajdują się na stronie ZUS.