Strona: Konferencja „Współczesny biznes - strategie i perspektywy rozwoju” / Wydział Zarządzania

Konferencja „Współczesny biznes - strategie i perspektywy rozwoju”

2021-06-16

W dniu 11 czerwca 2021 roku odbyła się I Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa pt. „Współczesny biznes - strategie i perspektywy rozwoju”. Ze względów epidemiologicznych konferencja odbyła się na platformie MS Teams. Pomimo tego, cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Organizatorzy i przebieg konferencji

Wydarzenie zorganizowało Studenckie Koło IAESTE Politechnika Rzeszowska działające przy Zakładzie Finansów, Bankowości i Rachunkowości na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Opiekunem naukowym koła jest mgr Maria Kubacka.

Podczas wydarzenia wystąpiło 26 prelegentów, którzy zaprezentowali swoje prace związane ze współczesnymi strategiami biznesowymi. Studenci wymienili doświadczenia z następujących obszarów tematycznych:

• Wykorzystanie nowoczesnych technologii w biznesie.
  • Znaczenie społecznej odpowiedzialności biznesu.
  • Różnorodność obszarów biznesowych.
  • Zarządzanie przedsiębiorstwem.

Wystąpienia zaprezentowali studenci z:  Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, Uniwersytetu Rzeszowskiego, Politechniki Rzeszowskiej.

Podziękowania

Organizatorzy dziękują za wszelką pomoc dziekan Wydziału Zarządzania dr hab. Beacie Zatwarnickiej-Madurze, prof. PRz, kierownikowi Zakładu Finansów, Bankowości i Rachunkowości dr. hab. inż. Grzegorzowi Lwu, prof. PRz, a moderatorom poszczególnych sesji oraz wszystkim studentom i gościom dziękują za merytoryczną dyskusję.