Strona: Konferencja Studencka BUP 2023 / Wydział Zarządzania

2023-03-21
, red.  The Baltic University Programme
Konferencja Studencka BUP 2023,

Sekretariat Koordynacyjny Baltic University Programme na Uniwersytecie w Uppsali i Politechnice w Kownie zaprasza na konferencję studencką BUP 2023, która odbędzie się dniach 9 - 12 maja 2023 r. Tematem tegorocznej konferencji jest Zrównoważona produkcja i konsumpcja: perspektywa gospodarki o obiegu zamkniętym.

Konferencja jest skierowana do studentów studiów licencjackich i magisterskich na uczelniach uczestniczących w programie The Baltic University Programme, czyli m.in. Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.

Do udziału w wydarzeniu zostanie wybranych 80 studentów z uczelni uczestniczących w BUP.

Pierwszy pełny dzień konferencji odbywa się wraz z Międzynarodową Konferencją Młodych Naukowców, której gospodarzem jest Politechnika w Kownie. Oznacza to, że Konferencja Studencka BUP będzie koncentrować się na rozwoju kompetencji młodych naukowców w związku ze zrównoważonym rozwojem przemysłu, zrównoważoną produkcją i zrównoważoną konsumpcją.

Tematy konferencji

Głównym tematem jest Gospodarka o Obiegu Zamkniętym. Wszyscy zakwalifikowani uczestnicy mogą zgłaszać się do wygłoszenia prezentacji podczas konferencji na jeden z następujących tematów:

• Zaawansowane technologie mechaniczne,
  • Wzornictwo przemysłowe i inżynieria,
  • Nauka o materiałach i inżynieria,
  • Technologie i inżynieria produkcji,
  • Zrównoważona konsumpcja i zarządzanie biznesem,
  • Zrównoważone systemy energetyczne,
  • Zrównoważone systemy żywnościowe i rolnictwo,
  • Zrównoważony rozwój obszarów miejskich i wiejskich,
  • Inżynieria transportu i zrównoważona mobilność.

Konferencja będzie okazją do zapoznania się z problematyką poruszaną w realizowanych badaniach przez studentów i ich wynikami.

Wszyscy zakwalifikowani studenci zobowiązani będą do udziału w szkoleniu przedkonferencyjnym, które odbędzie się w trybie online w dniu 11 kwietnia 2023 r.

Ramowy plan konferencji

9 maja  - Przyjazd do Kowna
10 maja  - Wykłady i warsztaty na Politechnice Kownie
11 maja  - Wycieczka z przewodnikiem po Kownie i Parlamencie Studentów BUP
12 maja  - Wyjazd z Kowna

Udział w konferencji jest bezpłatny, a zgłoszenia przyjmowane są do 2 kwietnia 2023 r.

Szczegóły konferencji, w tym informacje praktyczne dla uczestników, znajdują się na stronie wydarzenia.